Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdésnek milyen gépet ajánlan...

Kezdésnek milyen gépet ajánlanátok? A téma őzektöl a katicabogáron át a táj fotózásáig minden. Tehát bármi ami természet.

Figyelt kérdés
Nem pixelben gondolkodom de kb milyen paraméterei legyenek a gépnek. Eddig kompaktal fotóztam, most valami komolyabba gondolkozom. Összeg kb 100-110 ezer. Minden építő jellegű hozzászólást előre is köszönök.

2016. júl. 18. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ennyiért egy használt dslr váz használt objektívekkel (egy nagylátó, egy tele/makró) épp belefér - vagy egy bridge/ultrazoom.


Nem tudjuk, mennyire értesz hozzá, mennyire akarsz belemélyedni a tanulásba, mennyit tudsz/akarsz később rászánni. Így nehéz bármit mondani.

2016. júl. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én már rájöttem hogy a tele-macro a legrosszabb megoldás...

Pl. 300mm-en stabi nélküli objektívvel az 1/450-et f8-on kézből kitartani csak megfelelő fényviszonyok között (tűző nap) lehet kitartani...

2016. júl. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Pontosabban ahhoz hogy 1/450 legyen a záridő kell a fény, az alatt pedig mosott lesz a kép. Reciprok elv.
2016. júl. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ezekre a célokra sztem a legolcsóbb és legpraktikusabb egy ultrazoomos bridge gép, ez kb azonos összeg, amit írtál, Kérdező. Az őz nem fog odajönni hozzád így kb kell az a 600-1200mm, egy Nikon P610 (kicsit drágább de megéri a különbségét), canon sx60 jóval olcsóbb ugyanezen paraméterekkel, sztem a király a P900 a Nikontól de ez a legdrágább bridge.

ezekkel tudsz makrózni, sokkal könnyebb kezelni mint a tükröseket és jóval nagyobb élményt kapsz, laikusként, mint egy tükrössel, amikor hátizsákokat cipelsz a hátadon (ilyen objektív meg amolyan mire felszereled a téma meg is lép addigra)... ez elfér egy kisebb táskában. Gondolkozz el.

2016. júl. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az építő válaszokat. Mennyire értek hozzá és mennyire akarok belemélyedni? Nem vagyok profi de teljesen kuka se vagyok egy téma feldolgozásában. Azt mondanám lelkes amatőr aki tanulni szeretne. Eddig a Nikon D3200-al szemezgettem de nem ragadok le egy típusnál de örülnék ha tovább lehetne fejleszteni a gépet ahogy ügyesedek.
2016. júl. 18. 15:09
 6/12 acelsziv ***** válasza:
54%
utolsónak igaza van, de egy állványt mindenképp szerezz be hozzá.
2016. júl. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Állvány... nem fogja magával cipelni a mezőre, vagy a hegyre, mire felállítja már az őz észre is vette és lőttek a képnek.

Jobban járnál egy stabis vázzal, Sony SLT-t között is szétnéznék, azokban van CCD/Cmos stabilizálás, és a legtöbb régi minolta objektív és rámegy.

2016. júl. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy mi ez a divat, hogy a legolcsóbb tükörreflexest akarja mindenki. Nem jók, ki kell mondani. Amit akar a Kérdező, annak egyáltalán nem fog megfelelni, ha nagyobb objektívet akar, őzre stb, akkor az nem 100-300ezer ft lesz hanem sokkal de sokkal több, csak maga az obi, és a hátizsákokat lehet cipelni, utazáskor meg plusz bőrönd és igen, állvány is kell mert nem sok ember képes azt statikusan sokáig tartani, kivéve a NatGeo fotósokat, de sztem ők sem, mert ők képesek naphosszat álca mögött a sárban feküdni a témára várva :) nem-nem jó ötlet... de úgyis azt fogod venni, amit kinéztél, de mi szóltunk, hogy mi a legolcsóbb és legjobb megoldás a céljaidhoz. Szerintem ne kapkodd el.
2016. júl. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
és minden bridge gépben van stabilizátor.
2016. júl. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
Valóban, le kell pontozni, márpedig az slt-k is jók, nekem Nikon D80 van, és néha jól jönne ha lenne stabi a vázban nem csak az objektívben, valamint nem mindegy hogy 300e Ft a VR/fényerő miatt egy objektív, vagy negyedéből is megússza az ember valamelyik minőségibb A bajonettes objektívvel (használt, régebbi), és a stabilizálás miatt nyer 1-2 fényértéket is akár.
2016. júl. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!