Jobb a Canon 750D mint a Canon 1300D?

Figyelt kérdés

2016. júl. 26. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
2016. júl. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. júl. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megéri megvenni?
2016. júl. 27. 11:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5 évig volt 1100D-m, az 1300D öse. Kezdésnek jo volt, De!

Hamar kinöttem. Lassú volt, hangos (legyen a legkisebb baj) és nem tudott jol videozni. Éldegéltem vele, csak fotoztam, megtanultam kezelni a gépet.

5 év után egyszer csak hibát irt ki. Nem akart tovább funkcionálni (70 ezer expo volt benne, mint kiderült, alaplaphibás lett). Igy vettem egy 700d-t. A Canon xxxD szériája jo, szerintem én itt megint évekig leparkolok és az objektiveket, filmanyagokat gyüjtöm. Miért nem a 750D mellett döntöttem? Nos...jo dolog a Wlan+nfc és az uj szenzor,AF, de van valami újdonság ezt leszámitva? Nincs. Ja de. Egyel újabb a processzor, Digic6. Ennyi. Több nem igen. És nekem nem érte meg + 50 ezret kiadni az ujabb vázért. Mellesleg kifejezetten kedvelt váz a 700D, biztos, hogy a 750D is az lesz idövel.

Kérdés csak az az én mesém után, hogy neked mire kell? Mert pl sima "Bécs! Ott a schönbrunni kastély!", Na erre jo az 1300D, de még sok is. Csak fotozáshoz, amatör szinten is jo az 1300D, de pl a Facebookon van egy srác, Pordán Dávid (ha olvasod, nem reklám, csak elismerés!) Ö egy 1200D-vel fotozik, csak nem alap objektivvel, hanem a prémiumkategiriával. Eredmény? Minöség terén elég király!

Tehát az 1300D is alkalmas jo képek készitésére, de sok funkcio hiányzik belöle, ami pl a 750D-ben benne van.

Ha tudod, hogy foglalkozni fogsz a dologgal részletesen, akkor 750D.

De nem a váztol lesz jo a kép. Az alap, gép mellé csomagolt objektivek kezdésnek jók, de ha már komolyan foglalkozol a dologgal, rájössz, hogy van választék és jobb minöség.

2016. júl. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi.
2016. júl. 30. 22:17
 6/6 anonim válasza:
Most cseréltem 700D-t 750D-re. Fényévekkel jobban tűri a zajt mint a 700D.Ha meg is jelenik a zaj , olyan apró hogy alap 20-as zajszűréssel simán kiszedhető.Ezért választottam , de a wifi is elég nagy kényelmet nyújt. Rácsatlakozom telóval és már küldhetem is át a képet magamnak.
2018. jan. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!