Szerintetek megérné vele foglalkozni?

Figyelt kérdés
A minap előkerült régen vásárolt Canon EOS 3000-es gépünk. Emlékszem mikor vettük, még kis porbafingó voltam. Nem vagyok fotós, nem is nagyon értek hozzá, de szeretnék vele szép képeket csinálni. Na most a kérdésem az lenne, hogy mennyire érné meg filmet, illetve elemet/akksit venni hozzá? Drága manapság az előhívása a képeknek? Ha valaki jártas benne szívesen fogadnám tanácsait, hogy felejtős-e a téma.

#film #fotó #előhívás #Canon #EOS #eos3000 #filmesfényképezőgép
2016. aug. 24. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy tekercs színes, 36 kockás film 1000-2000 forint, az előhívás szintén ennyi, tehát egy kép összköltsége csak a filmkidolgozásból kb. 125 forint. Ezer kép árából kijön egy belépő DSLR.


Szerintem nagyobb gond, hogy nehéz a képeket terjeszteni és sokszorosítani, macerás a tárolás, nem nagyon lehet archiválni, és igazából elég macerás keresni egy olyan labort, ahol normálisan levilágítják neked a gépeket. Én ott adtam fel a filmes fényképezést, amikor megszűnt a labor, ahol előhívattam és nem találtam másikat, ami értékelhető minőségben dolgozott. Ha Budapesten vagy, ez talán kisebb probléma, illetve ha élvezetet jelent, laborálhatsz te magad is.

2016. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem éri meg, ez világos. Néhány tekercs + előhívás árából vehetsz egy jó állapotban lévő használt kompaktgépet. Magadnak természetesen szórakozhatnál fekete-fehér technikával házilag, de ha most nullán állsz a szakértelemmel, akkor az is nagyon drága folyamat lesz.
2016. aug. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mentek a zöld kezek! Talán egy két alkalomra beindítom, aztán meg maradhat a polcon dísznek :)
2016. aug. 24. 19:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha kezdő lennék, biztos nem egy filmes gépen szeretném megtanulni a fotózás alapjait :D

Ahogyan azt előttem is említették, elég drága. Főleg úgy, hogy perpillanat hozzáértésed is kevés. Vegyél egy olcsó DSLR-t és tanuld meg használni. Ha értesz hozzá, nem lesznek a filmeken meglepetések.

2016. aug. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja, hogy nem éri meg filmre fotózni, mert drága, meg az árából xy-t lehet venni, stb... az bizonyára nem fotózott még filmre, de még a fotózáshoz, mint olyan, sincs túl sok köze.

Egy analóg tükrös szett és egy kompakt gép szinte minden tekintetben összehasonlíthatatlan.

A színek, tónusok, a háttérelmosás, maga a fotózás folyamata is felér egy élménnyel, csakúgy, mint amikor először kézbe veszed a képeket napok várakozása után.

Ha teheted, mindenképp vegyél egy tekercs filmet és próbáld ki!

Egy 24-es tekercs legolcsóbb fuji film kb 700forinból kijön, az előhívás sem olyan drága, ráadásul elég kicsiben előhívatni, ha lesz 1-2 szuper kép, később is kinagyíttathatod a negatívról, bármely méretre.

Én személy szerint imádok filmre fotózni. Egy kezdőnek is erősen ajánlott, egy digi.kompakttal ellentétben minden kockát meg kell fontolnod, lelassít, gondolkodásra ösztönöz, megnyugtat, és ahogy írtam, a színek, a fizikailag létező képek bőven megérnek 1-2ezer forintot!

2016. aug. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!