Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy hívják a tükörreflexes...

Hogy hívják a tükörreflexes fényképezőgép, tükör alatti részét? (Fénykép mellékelve)

Figyelt kérdés
[link]

2016. aug. 30. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:

A képérzékelő van a tükör mögött.

[link]

2016. aug. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez nem a szenzor. Ez konkrétan a tükör aljára van rögzítve, és a tükörrel együtt csapódik fel. A szenzor ezek mögött helyezkedik el ha jól tudom.
2016. aug. 30. 13:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor a tükörlap ütközője, vagy a redőny lehet.
2016. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ohh, értem. Belinkelem ide a videót, amiből a képet is kivágtam. 4 másodpercnél van amiről beszéltem.

https://www.youtube.com/watch?v=tbigMfgMZYM

2016. aug. 30. 15:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egy kisebb tükör az élességállításhoz. A nagytükör amely a keresőhöz és a pentaprizmához kell az van kívül, ezt lehet látni. De ez féligáteresztő tükör, mögötte van ez a kicsi tükör, amely a képet egy törőékes mattüvegre vetíti.

A törőékes (vagy mérőékes) mattüvegeket a régi filmes vázakban is használták, hiszen csak úgy lehetett élességet állítani. (ha nem volt éles a kép, akkor a középső kerek mezőben "kettévágta" a képet, amikor jó volt az élesség a két félkép összecsúszott egybe) Most ugyanezt használják, csak éppen elektronika figyeli, hogy mikor éles a kép.

2016. aug. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!