Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlot...

Milyen fényképezőgépet ajánlotok kezdőnek, amellett, hogy videózni is szeretnék?

Figyelt kérdés

Üdvözletem.

Tavaszra szeretnék befektetni egy fényképezőgépbe, amit legfőképpen a hobbimhoz vennék, a pontyhorgászathoz. Sokszor járok egymagam horgászni, ezért is elég sok bajom van magamat lefényképezni egy egyszerű kis digitális fényképezővel, szóval a lényeg, hogy jobb minőségű képeket tudjak készíteni a halakról és magamról. Természet, tájképeket készítenék még emellett. A másik fő szempont, hogy jó minőségű videót tudjak vele készíteni. 1080p HD videókat, jól lehessen vele fókuszálni meg egyéb dolgok.

Több után olvasást követően ugye választási lehetőségem a bridge és a tükörreflexes. Sokaktól hallva a tükörreflexeshez objektívek kellenek, függve attól, mit szeretnék fényképezni. Ezért is úgy gondolom hogy a bridge volna nekem a megfelelő választás. Már kinéztem egy gépet, amely mint árban is tetszik nekem, és több jót hallottam róla, az pedig a Canon Powershot SX530 HS, amit 72 ezerért már újonnan kapható. Kíváncsi volnék a véleményeitekre.. előre is köszönöm :)



2016. nov. 21. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy kezdőnek bőven elég a legolcsóbb PowerShot. Sőt 40-50 ezernél én nem adnék többet kezdésnek. Azért mert a képminőség ugyan az(!!!). Amiért több pénzt fizetsz ki az az óriási zoom amire semmi szükség. Hogy a Canonnál maradjunk úgy látom, hogy most a Canon PowerShot SX610 HS a legolcsóbb model, a 18X-os zoonja bőven elég. És még pénzed is marad. Később, ha rájössz, arra hogy ennél többre vágysz, az nem az óriási zoom lesz, hanem a képminőség. Akkor majd vehetsz egy "normális" gépet. Aminek nem az 50x-es zoom lesz a legnagyobb előnye, hanem a képminőség.

Az viszont egy másik történet lesz, hogy ha videózni is szeretnél, arra nem biztos, hogy a dslr gép lesz majd a legjobb választás.....

2016. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mosolygós halakat fényképezni mobil telefon is tökéletes.

De ha Full HD videót szeretnél akkor ilyesmiknek nézz utána


[link]

2016. nov. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

vagy ilyeneket


[link]


[link]

2016. nov. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem telefonnal szeretném, azt más funkciókra használom :) ezek a fényképezőgépek viszont már meghaladják a kereteimet, mivel én ilyen 70-80 ezer körül érdekelne, de azért köszönöm :)
2016. nov. 22. 15:42
 5/6 anonim ***** válasza:

#4


Ha kell a full HD akkor nem elég az 1/2,3" érzékelő


Úgy hogy akkor el kell döntened hogy melyik ujjadat harapd.

Amúgy az kis érzékelő lapkás gépek nem fognak sokkal jobb képeket adni mint mobilod. Igaz azokon van makro és tele ami azért időnként hasznos lehet

2016. nov. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5:


Ebben tévedsz, mert videózás tekintetében az 1/2.3"-as szenzor igenis nagynak számít.

Ez a Panasonic kamera ezzel az érzékelővel a 4K-át is tudja:


[link]

2016. nov. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!