Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Haladó fényképezőgépeken meg...

Haladó fényképezőgépeken meg lehet azt oldani valahogyan, hogy az exp. Idő ne menjen 1/100 alá?

Figyelt kérdés
2016. dec. 17. 13:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
1/100 sec. természetesen....
2016. dec. 17. 13:12
 2/12 A kérdező kommentje:

felette viszont automatikusan állítsa az időt


még mielőtt valaki bebökné hogy állítsam 1/100-ra az időt

2016. dec. 17. 13:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Záridő-előválasztási módnak hívják. A módok közötti választótárcsán a P A S M közül ez a S-módot (shutter-priority) jelöli.
2016. dec. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3


de én csak limitálni akarom a záridőt és nem előválasztani.


ezt le is írtam...

2016. dec. 17. 16:01
 5/12 Szirty ***** válasza:
Mi a cél? Túlexponálni, beégetni a világos felvételeket?
2016. dec. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, hogy ne menjen 1/100 alá, felette pedig auto legyen. Vagy auto vagy kézi. Ha nem akarod, hogy alá menjen, akkor játssz az érzékenységgel és a rekesszel.
2016. dec. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#3


cél az hogy képstabilizátor nélkül ne mozduljon be a kép

2016. dec. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Van ilyen funkció, de gépfüggő.

Az enyémen be tudom pl. állítani, hogy próbálja x záridő felett tartani a beállítást iso emeléssel. Ha az nem megy, akkor muszájból lassítja az időt. Az iso-nak is lehet adni max. felső értéket, de ezeken belül a gép variálja az értékeket.

Nem tudom, milyen géped van, meg kell nézni a leírásban, hogy tud-e ilyet. Az enyém nem belépő modell.

2016. dec. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kérdés márkafüggetlen, olyan választ nem tudok, csak feltételezem, mivel Canonnál próbaképpen megnéztem a 70D papírját, azon is be lehet ezt a fícsört állítani, a kétszámjegyesek pedig legfeljebb középhaladók.


Mint előttem írták, ez általában az Auto ISO mellé van rendelve, a cél továbbra sem a túlexponálás, hanem az intelligensebb helyes exponálás. :)

2016. dec. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
(de egyébként, mint már egyszer tárgyaltuk itt, ha kifut az AUTO ISO tartományból, akkor is beleállít a tiltott záridő-tartományba)
2016. dec. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!