Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van-e valakinek tapasztalata...

Zséder Péter kérdése:

Van-e valakinek tapasztalata abban, hogy milyen beállításokkal csökkenthető a Panasonic Lumix FZ200-as képzaja? Nekem már a legkisebb ISO szint mellett (100) is magas a zajszint, pedig érdekes módon rengeteg szép kép van a neten ezzel a géppel.

Figyelt kérdés
Pedig ezt a gépet még a Máté Bence is "promotálta". Előre is köszönöm mindenkinek.

2017. jan. 2. 19:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nagy zoom-nál beremeg a kezed?

Az is lehet, hogy hibás.

2017. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Zzzoli ***** válasza:
Jó fényviszonyok mellett ISO 100 nál észrevehetetlennek kellene lenni a képzajnak, ha nem így van, akkor hibás a gép!
2017. jan. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sajnos nem hibás a gép. Nekem is a lumix sorozatból van gépem, sőt a barátnőmnek is ez van és nálunk is ez a zaj a probléma kezdettől fogva. Nyílván az ISO-t vedd minimumra, csakhogy a Panasonic-nak az a problémája, hogy jó fényviszonyok kellenek, szürkületben vagy már egy kicsit sötétebb terepen is eléggé zajosak a fotók, és semmilyen beállítás nem segít rajta. Ez a lumix sorozat hibája, sokan panaszkodnak rá.
2017. jan. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Hát ezt a szomorú jelenséget már a dpreview 2012-es tesztje is írta.

Szerintem meg kell próbálni a RAW fényképezést, lehet, hogy a jobb raw-feldolgozó programok zajcsökkentője sikeresebb.

2017. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Kéne látni egy képet


1/2"os érzékelőknél ha ránagyítasz akkor egy ISO100as kép is zajos lesz valamennyire de ezt csak pixelvadászaton fogod észre venni.


Ahogyan már az előzőek is írták valószínűleg túllépted a 4x Zoomolást és akkor bizony ezek a gépek zajos képeket csinálnak.


Ha 4xes Zoom alatt is zajos akkor értekezz a szervizzel! Ha garanciális a gép akkor pláne

2017. jan. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

#3


Ez szerintem az 1/2,33" hibája


Számold ki! Az APS-C kb 13x akkora felülettel rendelkezik!


A te géped ennyivel kisebb felületre sűríti be az információt.


Kell keresni a gépen a jó zajszűrő funkciót (éjszakaihoz tutira van) vagy maradnak a zajszűrő szoftverek utómunkában

2017. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
Eleve zajosak a képek, nem kell nagyítani, se zoomolni. Mondjuk nekem nem ilyen komoly gépem van, de fórumokon rengeteget lehet ilyen hibákról olvasni. Persze azok a képek, amik fent vannak neten, manipuláltak az tuti.
2017. jan. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kicsi szenzor - nagy képzaj. Az 1/2.3"-as szenzorok ezt tudják. Vannak nagyobb szenzoros Lumixok is, pl. FZ1000.

Annál az 1"-os méretű már sokkal jobban "teljesít".

2017. jan. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Még az lx100nak- ami egy kompakt- is nagyobb érzékelője van.
2017. jan. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
Értem én,hogy szenzor miatt ilyen,de van más márkájú kompakt gépem,aminek sokkal jobb a képe,pedig sokkal olcsóbb,régebbi gép.Érdekes számomra az,hogy a Lumix gépek borzasztóan zajosak a hozzá hasonló gépekhez képest.
2017. jan. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!