Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha egy kamera képes Full HD...

Ha egy kamera képes Full HD felbontásban 24,30,60 képkocka/másodperces sebességgel kamerázni, akkor én mint laikus, gondolnám, hogy a 60 a legjobb, elvégre akkor a legfolyamatosabb a kép. Akkor mért ajánlják sokan a 24fpst?

Figyelt kérdés

Valami olyat hallottam, hogy az a "mozi minőség". De mi értelme van mozi minőségben kamerázni, ha az valójában annyit takar, hogy a felvétel darabos lesz? Miért jó ez?


Mi a hátránya a 60fps-nek?


2017. jan. 9. 02:48
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Felhasználói szintre bőven elég a 24. Már azt rendes mozgofilmnek látod.60 szerintem vágásnál jöhet jol..vagy gyorsított felvétel eseten
2017. jan. 9. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

"De mi értelme van mozi minőségben kamerázni, ha az valójában annyit takar, hogy a felvétel darabos lesz?"

A mozit darabosnak látod?


"Mi a hátránya a 60fps-nek?"

A kétszer akkora fájlméret?

2017. jan. 9. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

60fps akkor jöhet jól, ha valamilyen gyorsan mozgó témát veszel fel, mert akkor nem lesz olyan elmosódott a felvétel.

Én is inkább a 24-25 fpst használom, igaz a kamerám nem tudja a 30-at, sem a 60-at sem( mert európai szabványú), de tudja az 50fpst.

Szóval a 50, 60 fpst csak nagyon indokolt esetben érdemes használni. Például állatokat mozgás közben, kutya, ló...stb, vagy autó-motor sport témában...

Egyéb esetben fölösleges. Megnöveli a fájl méretet, és a gyengébb asztali számítógépek is jobban megküzdenek vele. Például az én gépemmel nem is tudok 60fps full HD youtube videókat nézni mert jó esetben szaggatja, vagy lefagy.

2017. jan. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Bízz a saját szemedben, hasonlítsd össze a különböző FPS-eket, és döntsd el, hogy melyikre van szükséged a munkádhoz. Észre fogod venni, hogy a 60 FPS sokkal lágyabb, folyamatosabb mozgása zavaró tud lenni, és sok esetben teljesen irreális hatást fog szülni. Ez bizonyos esetekben előny, például extrém sportoknál nagyon jól is ki tud nézni, de a legtöbb esetben érdemes kerülni.


Emellett technikai hátrányai is vannak a 60 FPS-nek. A már említett nagyobb tárhely mellett az utómunkát megnehezítheti. Ha például egy maszkot mozgatsz képkockánként, akkor 2,5-ször annyi időt kell eltöltened vele, mint 24 FPS-nél. Emellett míg a 24 FPS-t biztonságosan tudod rögzíteni 1/48(50) záridővel, addig a 60 FPS-hez 1/120-as záridőt kell használnod, ami kevés fénynél kellemetlen tud lenni.

2017. jan. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek, mentek a zöld kezek. Még egy kérdésem lenne, ami lehet, hogy buta kérdés: Van az fps-nek valami köze ahhoz, hogy hány Hz-s a képernyő, amin fogom nézni?
2017. jan. 9. 12:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs.
2017. jan. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kösz :)
2017. jan. 9. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!