Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Megérheti még foglalkozni...

Megérheti még foglalkozni ezzel a fényképezőgéppel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Adott egy Canon EOS 450D típusú fényképezőgép, működésképtelenül árulják. Kérdésemre kiderült, hogy járt szervizben, de a szerelő visszaküldte azzal az indokkal, hogy bepárásodott, és költségesebb, meg időigényesebb a javítás. Fél évig állt a gép egyhelyben, most került meghirdetésre. Érdemes lenne megpróbálni feléleszteni? Igyekszem minden információt megtudni, de tanácstalan vagyok, hogy bele merjek-e vágni.

2017. febr. 12. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kéne, sajnos az eladók nem igazmondásukról híresek.

Ha érdemes lenne megjavítani megtették volna.

2017. febr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mibe kerül? Ha 1-2 ezer Ft, akkor kockázat nélkül barkácsolhatsz vele. Én többet nem adnék ilyenért. És egyébként teli van a net az olyan hirdetésekkel, hogy egy totálkáros rozsdahalomra is azt írják, hogy "nincs nagy baja, aki ért hozzá, könnyen megjavítja"
2017. febr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy Nikon D40esem. Nagy valószínűséggel annyi baja van, hogy új akku kellene bele (de nem akarok 10 ezer HUFot arra költeni hogy ez kiderüljön), de úgy hogy nem szólal meg nem nagyon lehet eladni. Majd valszeg ajándékba fogom odaadni egy objektívhez.


Szóval szerintem annak a gépnek számottevő ára nincsen.

2017. febr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 azért egy akksit szerezni egy kipróbálás erejéig nem olyan őrülten nagy kihívás. keress valakit, akinek ugyanolyan gépe van és kérd el az akksiját kipróbálásra, vagy egy boltban/szervizben kérd meg, hogy próbáljanak bele egy akksit, amit meg is veszel, ha életre kel a gép. nem utolsó sorban a szerviz azt is megmondja, ha más baja van, nem az akksi - na persze annyit már lehet hogy tényleg nem ér, de egy ingyenes akksi belepróbálást azért nem érdemes nagyon halogatni, teljesen feladni meg pláne nem.
2017. febr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 450D javítása alig kerülne többe, mintegy használt, ámde épp működő 450D vásárlása.
2017. febr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kérdező, ahogy írták is, valószínűleg nem ér a gép egy fabatkát sem. a párásodás veszélyes lehet. ha nem okoz súlyos kárt, akkor legfeljebb 1-2 nap után nincs már gond a géppel és újra működik.


ha már fél éve nem működik, akkor valószínűleg a pára (és a belőle lerakódó szennyeződések) olyan rövidzárlatokat okoztak az elektronikán, ami miatt javításra szorul. a javítás pedig alkatrész cserét jelent, mert a zárlatos elektronikát másikra kell cserélni és ez igen drága dolog.

ha csak 1-2 alkatrész szorulna netán cserére, akkor talán minimalizálható lenne a költség, de egyrészt ennek kicsi az esélye, másrészt, hogy kiderüljön, minden alkatrészből kéne hogy legyen egy másik darabod, hogy egyesével mindent bele tudj próbálgatni és kiderüljön, melyik az az egy (vagy kettő, vagy három, vagy mind), ami hibás). mivel a pára a levegőben terjed és az egész gépben elterjedhetett, valószínűbb, hogy mindegyik alkatrészt érinti.


az utolsó bepárásodott gépet, amivel találkoztam 50 ezer forintért javították meg. az beázott egy nagy esőben és a gép pár nap múlva már működött, csak az LCD nem, úgyhogy ki kellett cserélni benne az LCD panelt.

2017. febr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkumulátor lett volna hozzá töltővel, de végül is nem vettem meg a gépet. Nagyjából ezekkel a rizikófaktorokkal számolva, meg egy független szerviz tanácsaira hallgatva nem tettem meg.

2017. febr. 21. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!