Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen kompakt gépet ajánlanát...

Milyen kompakt gépet ajánlanátok viszonylag szép fotók készítéséhez családi eseményekre, nyaraláshoz stb?

Figyelt kérdés
Ne írjátok, hogy csak tükörreflexes géppel lehet jó képeket készíteni.... van egy bridge gépem, néhány manuális beállítástól sem riadok vissza, de elég amatőr vagyok. Azért szeretnék egy kicsi gépet, mert a telefon nem elégíti ki igényeimet, viszont anyaként 3 kicsi gyerek mellett jó lenne, ha akár a zsebemben is elférne egy masina,. Ha tudtok segítsetek! Köszi!

2017. febr. 14. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

A legjobb kamerás okostelefonokban ugyanolyan 1/2.3"-as méretű szenzor van (pl. Sony Z sorozat), mint a legjobb kompaktokban, bridge gépekben, lencséknek meg csak zoomoláskor van jelentősége.


A minőségi ugrás ha MILC gépet veszel.


Nézd meg a legnépszerűbb gépek

[link]


képeit:

[link]

2017. febr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszi a gyors választ! Igen, ezt is fontolgattam lehetőségként. Tesómnak van egy eosm, igaz már elég rég vette, de csak kit objektíve van hozzá. A beltéri teljesítményétől nem esek hasra, a nikon1-ről sem hallottam sok jót. Leírnád a véleményed, ha ismered ezeket a gépeket? Köszi a linket, mindjárt nézem....
2017. febr. 14. 17:40
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor lehetne hatékonyan segíteni ha leírnád hogy a telefon miért nem elég?


Nincs rajta zoom? Vagy sötétben nem elég jó?

2017. febr. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

és persze hogy mennyi lóvé van rá?


mert ez pl. egy elég jó kompakt:


[link]

2017. febr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"A legjobb kamerás okostelefonokban ugyanolyan 1/2.3"-as méretű szenzor van (pl. Sony Z sorozat), mint a legjobb kompaktokban, bridge gépekben"

Ehhez tegyük hozzá, ohgy az átlagos telefonokban azért ennél jóval kisebb szenzor van. Tényleg csak pár, direkt fotózásra kitalált mobilba raknak ekkora szenzort.


"lencséknek meg csak zoomoláskor van jelentősége"

Fenét. Mivel a fény mindig áthalad a lencsén, az mindig befolyásolja az elkészült képet. Egy ócska fröccsöntött műanyag lencse sokkal jobban torzít, mint egy precízen csiszolt üveg.


Kérdező:

"A beltéri teljesítményétől nem esek hasra"

Ha egy EOS M beltéri teljesítményétől nem esel hasra, akkor semmitől nem fogsz. Ezekben APS-C méretű szenzor van, ha ennél többre vágysz, akkor csak a full frame dslr-ek maradnak.

2017. febr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Vártam a Nikon DL sorozatát, mivel jött a hír, hogy nem dobják piacra, ezért tettem fel a kérdést, hátha tudtok ajánlani vmi hasonlót...
2017. febr. 15. 05:42
 7/10 anonim ***** válasza:

az első EOS M széria még nem volt valami sikeres, az újak sokkal jobbak. de szerintem korábban sem a zaj volt a fő problémájuk, hanem inkább az AF. ebben sokat fejlődtek úgy tudom. meg azóta kihoztak jobb, fényerősebb objektíveket is, ami szintén sokat számíthat, különösen beltérben. de pl. a fényviszonyok is állati sokat tudnak számítani, mert minden fényképezőgép fénnyel működik, szóval ha kevés és/vagy rossz minőségű vagy irányú a fény (pl. sok fény jön be a szobából, de az mind a fotóalany háta mögül érkezik, így a háttér beég, a fotóalany meg szemből nem kap semmi fényt, ezért sötétben van az arca), akkor azzal egy jobb gép is csak nehezen, vagy sehogy nem boldogul.


ahogy írták az a fő különbség, hogy miben milyen méretű (és minőségű) érzékelő van, meg milyen optika van előtte. a legtöbb telefonban kisebb az érzékelő és vacak az üveg előtte, így gyenge képeket készítenek. vannak, amik jobb minőségű optikát és valamivel nagyobb érzékelőt is kaptak, ez sokat tud javítani a képminőségen. a kompaktoknál általában valamivel mégjobb az optika, de az érzékelő gyakran nem sokkal nagyobb a telefonokénál. a bridge gépek általában optikában jobbak, talán kezelésben, de az érzékelőjük vagy jobb egy kompaktnál vagy nem. talán itt a legnagyobb a szórás, mert vannak olcsó bóvli low end bridge gépek is, meg akár nagyon komoly high end bridge-k is és ugye ki miről is beszél. a MILC-ek közt is vannak kisebb érzékelős gépek és nagyobb, akár full frame szenzorosak is. a MILC lényege meg pont a cserélhető objektív, úgyhogy abban pláne komoly választék van hozzájuk, így szinte azt raksz össze belőlük magadnak, amit akarsz, akárcsak a DSLR-eknél.


ha a kis méret fontos, akkor gondolom max a kisebb MILC-ek jönnek szóba, kisebb, kompaktabb obikkal, mert különben már a MILC is bridge/DSLR méretű lesz. szerencsére úgy láttam, hogy vannak egészen jó kis méretű objektívek is, bár DSLR-ekhez is akadnak már pancake obik. pl. egy Canon EOS 100D a 40/2.8 és/vagy 22/2-vel már szinte MILC méretű tükrös gép.


hogy neked mire van szükséged azt persze neked kell kitalálni. fontos kérdés, amit szintén feltettek, hogy miért nem vagy elégedett a mostani mobiloddal, meg pl. mennyire vagy megelégedve a mostani bridge géped képminőségével és annak mekkora a mérete, amivel elégedetlen vagy. ezek nélkül nehéz támpontokat találni, hogy segítsünk.

2017. febr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
helyeszbítés a #7-es hozzászólás végéhez. a 22/2 egy MILC obi, az EOS 100D-re a 24/2.8-as pancake a pici méretű obi
2017. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Milyen telefon képeivel nem vagy elégedett? Leírnád kérlek, mit próbáltál? A helyedben megfontolnám ezt a pár készüléket:Lenovo Moto Z Plax, Samsung Galaxy S7 (vagy S6), iPhone 7, de már a 6S is jó képeket készített, Huawei P9. Ezek közül főleg az S7 nagyon jó képeket készít, még gyengébb fényviszonyok mellett is, na meg persze videófelvételeket, és sokkal gyorsabban üzembe helyezhető, mint bármelyik fényképezőgép, így kevesebb eséllyel maradsz le a pillanatról. És ezekben a készülékekben már elég sok mindent tudsz állítani.

Ha fontos a kompakt méret és hogy felhasználóbarát legyen, akkor én elgondolkoznék ezen az opción. Családi fotózásra vagy kirándulásokra több, mint elég.

2017. febr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tanácsokat, nem gondoltam, hogy ennyi segítőkész emberkével találkozok.... iPhone 6plusom van. Kint nem rossz, a beltéri képek nagyon. Nikon coolpix l340 a bridge gép. Lassan kezd körvonalazódni, hogy mit csináljak. Talán veszek egy új telefont, az valóban elfér a zsebemben, vagy az ötödik kezemben. 😊 A fotózást viszont nagyon szeretem, érzek magamban elég kreatívitást, kedvet a tanuláshoz, lehet továbblépek egy belépő tükörreflexes gépre. Úgy látom a kompaktban sosem fogok olyat találni, amivel a gyerekekről játék közben szép pillanatképeket készíthetek, és ez nekem nagyon fontos. Szóval a 6s szép képeket készít? Tényleg köszi a tanácsokat!!!
2017. febr. 16. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!