Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy 18mp-es DSLR elég versenyf...

Egy 18mp-es DSLR elég versenyfotózáshoz is? Szerintem igen, de egyik barátom állandóan azt mondogatja, h legalább 24mp-es legyen.

Figyelt kérdés
Eddigi gépemmel is ki voltam békülve,pedig az 18mp sem volt...

2017. febr. 18. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen. Sőt, ugyanakkora szenzornál a zajszint is kevesebb lesz.
2017. febr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne fotózzál, ha csak a megapixeleket nézed...
2017. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Mi a tököm az a versenyfotózás? Feláll hat fotós a rajtrácsra és aki adott idő alatt több képet lő, az nyer...?
2017. febr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

A 24-es az a 18-ashoz képest kb 16 %-al több pixelt tartalmaz irányonként, belátható, hogy amire a nagyobbik alkalmas, arra általában a kisebbik is.

Persze, elvileg minél több megapixi, annál nagyobb szabadság van vágásban, annál egyszerűbb a zajszűrő dolga, ésígytovább, de fenti szám szerint nem olyan látványos a változás.

2017. febr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A barátodnak van fogalma a fotózásról?
2017. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem van. Talán még Photography oldala is van a fészbúkon.
2017. febr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
bár kíváncsi vagyok, mit érthetsz versenyfotózás alatt, de a megapixel számnak aligha van bármi jelentősége. kell annál jobb érv erre, hogy a Canon 1DX és a Nikon D4, mint a két legkomolyabb profi gép is csak 18 megapixelesek? a legtöbb és legjobb sportfotós ezeket használja ma a világban (annak ellenére is, hogy már mindkét gépnek van utódja, de azért nem rohan mindenki azonnal lecserélni a milliós értékű gépeket, amint megjelenik az utódja) a legtöbb verseny fotózására és a legtöbb fotós versenyt is ezek a fotósok szokták nyerni ugyanezzel a géppel készült képeikkel (ha esetleg ebben az értelemben használtad volna a versenyfotózás kifejezést)...
2017. febr. 19. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Na, ki volt az az ostoba, aki lepontozta a tényközlésemet? :D
2017. okt. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!