Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon fényképezőgépem RAW...

Macy@ kérdése:

Canon fényképezőgépem RAW formátumban, nem tudom beolvasni a gépen a képeket, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Canon 1300D -m van. Photoshop CS6 és a Lightroom illetve az Adobe Bridge sem tudja beolvasni a RAW formátumban készített képeimet. Pont azért készítem őket rawban, hogy az utómunka minél jobb legyen.Letöltöttem a Canon-hoz tartozó programot, amiben van Digital Photo Professional is, amivel sikerül megnyitnom a raw képeket, viszont közel sem olyan jó a szerkesztőpanelje, mint a photoshopnak vagy a lightroomnak. CR2 kiterjesztésben menti a fényképezőgépem a képeket. A Photoshopon rajta van a Camera Raw legújabb verziója is. Tényleg nem értem mi lehet a probléma.

Légyszi segítsetek! :)

21/L



2017. ápr. 8. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:

"A Photoshopon rajta van a Camera Raw legújabb verziója is."

Nehezen hihető. Mi a Camera Raw verziószáma? Az 1300D-hez minimum 9.5 kell, a PS CS6-hoz viszont a 9.1.1 az elérhető legfrissebb.

2017. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gábor t ***** válasza:
Szia. Én is voltam ilyen gondban, a canon oldaláról letöltöttem mindent amit kínált a gépemhez, Csak a sorozatszámot kell meg adni, a másik ami sokat segített , egy egyszerű program "FastStone Image Viewer" , sok sikert kívánok.
2017. ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hiába töltesz le mindent a Canonhoz, a kérdező a Camera Raw-ban szeretné megnyitni a képeit (érthető módon), márpedig az CS6-tal nem fog menni.
2017. ápr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!