Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Csak szerintem írnak hülyesége...

Csak szerintem írnak hülyeséget ezen a kamerákkal foglalkozó oldalon?

Figyelt kérdés

[link]

Úgy tudom az infra szűrő pont az infra fényt hivatott kiszűrni, tehát éjjel az infra fényvető esetében nem lenne előnyös a használata, így az a bizonyos réteg pont nem szükséges a szenzor elé, nappal pedig fordítva. Gyakorlatilag is egy ilyen kameránál nappali módnál látni a lencsén keresztül a lila filmréteget, esti módban pedig átlátszó.

Ehhez képest a cikk pont az ellenkezőjét állítja, vagy régen még máshogyan lett volna?



2017. ápr. 15. 03:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nappal kell használni az IR filtert, mert akkor a szenzor-

ba teljes spektrumú fény jut, amit az IR tartomány torzít.

Ez a színes kép megjelenítésnél fontos.

Éjjel alapból IR megvilágítású rendszerekről beszélünk,

mert ugye a kamerák ne világítsanak, mint a neonlámpák.

Akkor nem kell az IR szűrő, mert kiszűrné azt a fényt,

amivel épp megvilágítunk, tehát fekete képet kapnánk.


Vannak olyan lencsék, amelyek már tartalmaznak egy IR

szűrő filmréteget, de ezek éjszakai felvételre csak

normál megvilágítással és csak korlátozottan alkalmasak.


Persze sok múlik az kamera szenzorján is.

2017. ápr. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

"Csak szerintem írnak hülyeséget"


Igen, csak szerinted. Összekevered az infra-szűrőt (amiről a fenti cikkben szó van) az UV-szűrővel (ami valóban az UV-fény kiszűrésére szolgál, ellentétben az infra-szűrővel).


Ha elolvastad volna a cikket, akkor látod, azt írja, hogy az infra-szűrő nem kiszűri, hanem módosítja a fényt, megváltoztatja a hullámhosszt, így jobban "lát" a kamera éjjel - és nappal nincs szükség erre, mert torzítja a színeket.


Szóval az önkritika teljesen jogos...

2017. ápr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a cikk meglehetősen zavaros, az a benyomásom, az írója se tudta, miről van szó, de próbált a laíkusoknak írni valamit.


"Fogták a szenzort (CMOS/CCD) vagy magát a lencsét és felvittek rá egy vékony filmréteget, amelynek feladata a fény hullámhosszának módosítása volt."

Ez lenne az ir cut filter leírása. A "fény hullámhosszának módosítása " kifejezés különdíjat érdemel :)


"Az apró ablak egyik fele teljes fényáteresztő képeséggel rendelkezik, míg a másik felére elhelyezik azt a bizonyos vékony filmréteget, amely módosítja a beáramló fény hullámhosszát. Amikor a kamera (vagy külső infravető) éjszaka megvilágítja a megfigyelt területet, akkor a CMOS/CCD érzékelő előtt az apró ablak azon része helyezkedik el, amelynek felületén megtalálható filmréteg,"


Na ez az igazi zűrzavar. Ahogy egy első válaszoló is kifejtette, valójában az ir cut filtert nappal kell használni, hogy ne okozzon hamisszíneket az ir fény (lásd: távirányító és fényképező esete) És éjjel kell eltávolítani, hogy a kamera érzékenyebb legyen, az ir reflektor fénye csillapítás nélkül beérkezhessen a kamerába.


(a második válaszoló sem érti, csak visszamantrázta a zavaros írás részleteit...)

2017. ápr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2: UV-ról a cikkben szó sincs. Szerintem Te nem olvastad végig. :-)

Köszönöm a válaszokat!

2017. ápr. 15. 19:12
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Ja 2 es ke te retardált vagy nem látod hogy oda van írva IR CUT


b a sz ki érted? INFRA KIVÁGÁS ezt jelenti ,nem azt hogy ULTRA VIOLA KIVÁGÁS az uv meg se jelenik a cikkben . A cikk írója meg egy debil humán bölcsésztanhallgató akinek lett egy kamerákat árusító boltja és próbált egy marketing okoskodást létrehozni amint egy csepp műszaki vagy fizikai orientáltságú ember csak a fejét veri a falba ha elolvassa.



Nem elég hogy baromságokat beszél mert az angolt se tudja lefordítani de hót fordítva magyarázza el a működési elvét az ablaknak.


Szó nincs itt a fény manipulálásáról ,ilyet csak a nemlineáris kristályok tudnak mint pl a zöld lézerben ami zöldé teszi a bejövő infra fényt. Ez ahogy oda is van írva cut azaz kivágás kiszűrése az infra tartományba eső fotonoknak.


És este húzódik el az ablak hogy minden fotont beengedjen és nappal húzódik vissza az IR réteg hogy az infrát kiszűrje. Ilyet láthatsz a valóvilág esti nappali átkapcsolásainál ,látszott ahogy elmegy a kamera előtt valami és színesből átmegy feketefehérbe a kép ,mikor feloltották a villanyokat akkor meg visszament az ir ablak és szép színes lett a kép.


Úgyhogy igazad volt hülyeségeket írtak.

2017. ápr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!