Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan lehet lefotózni pl a...

Hogyan lehet lefotózni pl a Tejút rendszert a Földről?

Figyelt kérdés

Konkrétabb leszek. Sok esetben láttam ilyen képeket:

[link]

És az érdekelne, valóban lehetséges lenne ilyen képeket készíteni? Ha igen, mi kell hozzá? Szörnyen magas férnyérzékenységű fényképezőgép? Vagy különleges szűrők? Gondoltam a hosszú záridőre, de mivel a Föld forog, így mosódna a kép. Vagy esetleg ez csupán PS?


2017. máj. 17. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt már kivesézték:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__fenyke..


Röviden: a forgás megoldható megfelelő eszközzel, az egyik titka a fényerős objektív, a másik pedig a fényerő (a lehető legfényszennyezetlenebb helyről kell fotózni, ott pedig szabad szemmel is látod a tejutat, nem csak hosszú záridővel).

2017. máj. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vidéken élek és a fényszennyezés szerintem eléggé minimális. Szabad szemmel viszont a legtisztább időjárással és legsötétebb éjszakán sem látni többet a szimpla csillagoknál :/ A választ köszi :)
2017. máj. 17. 17:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha van közvilágítás, az már fényszennyezettség. Magyarországon kevés olyan hely van ahol több kilométer sugarú körben nincs mesterséges fényforrás, jellemzően a nemzeti parkokban.
2017. máj. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hosszú záridő, rendszerint sokszor sok, illetve egy go to mechanika, ami a forgást kiegyenlíti és automatikusan fixen tartja a fényképezőt. Ha érdekel a téma akkor a csillagváros/asztrofotó rovatot ajánlom.
2017. máj. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én tanyán élek, a legközelebbi település 5 km-re van, és itt is van fényszennyezés. Hosszú záridőnél a 40-50 km-re lévő városok fénye is látszik a fotón.

Egy fullframe géppel, és egy nagylátószögű, fényerős obival 10 másodperces záridővel már lehet ilyen fotót készíteni. Nem kell sok expó, és nem kell követni a forgást. És RAW-ban érdemes fotózni, mert sokat lehet (kell) rajta javítani utólag.

2017. máj. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, mentek a pacsik.
2017. máj. 17. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!