Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tegnap azt hallottam hogy a...

Tegnap azt hallottam hogy a sima objektiveket amiket sima tükrös gépre tesznek azt nem tudom használni fullframe-be?

Figyelt kérdés
Ez idiotasag nem?
2017. szept. 30. 08:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Az, mert ennek a mondatnak semmi értelme, különben Canon EF-S objektíveket valóban nem lehet full frame vázon használni. Gondolom a Nikonnál meg a DX-eseket nem lehet (meg ott amúgy is bonyolultabb kicsit a kompatibilitás).
2017. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi az hogy sima? Nem recés a zoomgyűrű?
2017. szept. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valamit félreértettél. Vannak objektívek, amelyek APS-C méretű szenzorhoz lettek tervezve. Ezek fullframe-en is használhatók (ha a bajonett ezt engedi), azonban brutálisan fog vignettálni. Ezek az objektívek jelölve vannak, Canonnál pl. EF-S névvel.
2017. szept. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ezek fullframe-en is használhatók (ha a bajonett ezt engedi), azonban brutálisan fog vignettálni."


Azért ezt nem ajánlom, hogy kipróbáld. Az APS-C-re való objektívek jóval mélyebbre nyúlnak a tüköraknába, és ha beleér a felcsapódó tükörbe, az nem lesz olcsó javítás.

2017. szept. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" Ezek fullframe-en is használhatók (ha a bajonett ezt engedi), azonban brutálisan fog vignettálni. Ezek az objektívek jelölve vannak, Canonnál pl. EF-S névvel."


nagyon nem. fel sem tudod tenni az EF-S-t ilyenkor, ha mégis, akkor meg a tükör beleérhet.



Nikonnál van lehetőség DX használatára, és van az FF gépeken olyan beállítás, hogy a szenzor kisebb részét használja

2017. szept. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!