Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgép vásárlás?

Fényképezőgép vásárlás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy fényképezőgépet, de maximum 25e forintot szánnék rá.

Azzal járok jobban, ha veszek egyet használtan(pl.: FUJIFILM FINEPIX S3200) vagy egyet újonnan(pl.: Nikon Coolpix A10) ?


Válaszokat előre is köszönöm!



2017. okt. 1. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Megkérdezhetem, hogy miért akarsz digitális fényképezőgépet venni? Ugyanis ebben az árkategóriában már bőven lehet egy használt Iphone S4-et kapni, ami pl. gyönyörű képet csinál, de tulajdonképpen jó pár okostelefon is tudja ezt - és akkor nem kell 2 dolgot cipelned.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak: műszaki cikknél általában csak újat, garanciásat veszek, hiszen, ha használtan veszel egyet és 1 hónap múlva tönkremegy, akkor oda a pénz.

2017. okt. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem azért ne hasonlítsuk össze az Iphone 4s* és egy fényképezőgép kameráját.
2017. okt. 1. 20:55
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Lehet, nem írtam le elég világosan: egy 20 ezres digitális fényképező szerintem nem tud olyan sokkal többet, mint egy okostelefon.

Más lenne, hogy ha egy komolyabb, 3-400 ezres gépről beszélünk - akkor eszembe nem jutna összehasonlítani.

16 Mp-s kártyafüggetlen telefon 33 ezer ft vadiújan.


De mindegy, én nem akarok vitatkozni Veled: megkérdeztél valamit, én válaszoltam, elmondtam az én véleményemet.

Ha nem tetszik, , bocs :D

2017. okt. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A Fuji.
2017. okt. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom, mi a francért kell lehúzni 0-ára úgy, hogy senki nem indokolja meg, miért.

nem érdekel, akkor is leírom: van egy olympus digitális fényképezőgépem, 22 ezerért vettem, nem egy, nem 2 képet csináltam vele. Amikor elromlott, átálltam a Nokia telefonommal való fényképezésre - semmivel sem tudott kevesebbet, sót - gyönyörű képeket készít.

Lehet lehúzni!! :D

2017. okt. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Való igaz, 25-ért gépet venni totál hülyeség... Szinte bármelyik mai telefon kenterbe veri őket. Nekem az Asus telefonom a zoom kivételével tudja azt amit a 80-90 ezres fényképezők... képminőséget kell nézni.
2017. okt. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

megoszlanak a vélemények, hogy az olcsóbb fényképezőgép vagy a mobil képminősége jobb és hogy melyik praktikusabb, jobb váalsztás. ez részben ugyanolyan hitvita, mint az, hogy melyik gyártó a jobb. próbáld ki mindkettőt azonos körülmények közt és döntsd el, melyik mennyivel jobb és hogy megéri-e neked az árkülönbséget.


mindennképpen a mobil fotózás mellett szól, hogy még ha csak telefon méretű is a fényképezőgép és semmivel sem nagyobb/nehezebb, akkor is egy külön doboz, külön kell tölteni, külön kell cipelni, foglalkozni vele és ez plussz teher a telefon mellett, amit egyébként is mindig magaddal hordasz. szóval sokan pont a fényképezőgépet hagyják mindig otthon, mert "most nincs kedvem ezt is cipelni", "elfelejtettem feltölteni", "úgyis csak sétálni megyek, most nem akarok annyit fotózni". ha te nem ilyen vagy, nem zavar, hogy plusz egy dolgot cipelsz, úgy érzed, hogy többet kapsz tőle, mint a mobiltól, akkor vegyél fényképezőgépet. olyat, aminek a tudása és minősége megfelel neked.


arról is megoszlanak a vélemények, hogy csak újat szabad-e venni, vagy megéri a használt is. szerintem nyugodtan szabad bármiből használtat venni, kivéve fehérneműt és higéniai eszközöket. persze az elavultsággal és a meghibásodás kockázataival nem árt tisztában lenni. érdemes mindig utánanézni, hogy az adott modell mennyi idős, van-e még hozzá alkatrész, lehet-e még javítani, ha meghibásodik, mennyibe kerül egy tipikus javítás. sok gyártónál, főleg az olcsóbb kompakt gépeknél moduláris és/vagy egységáras a javítás/csere. nem szerelgetik a gépet, mert egy 20 ezres gépen mit javítgassanak, mikor többe kerül a szerelő munkaideje. vagy 1-2 fő alkatrészben percek alatt javítható, vagy egy általánydíjért cserélik egyben az egészet és kapsz egy 0 kilométeres (vagy gyárban javított) gépet és ilyenkor általában újraindul a garancia is, vagy a javított alkatrészre mindenképpen adnak úgy fél év garit. szóval a használt is megérheti, csak számolni kell a kockázatokkal.


a döntés és a szempontok kialakításának felelőssége viszont a tiéd. neked kell tudni, hogy mire és hogyan akarod használni, mire van szükséged és mi mennyit ér meg neked.

2017. okt. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Régi prémiumkompaktokat 30 körül már ki lehet fogni.
2017. okt. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként meg érdekes módon azt vettem észre, hogy 10x15-ös nyomtatásban szinte nincs is különbség a dslr és a mobilteló képe között...
2017. okt. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!