Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » PAL / NTSC és fps 25/50,30/60...

PAL / NTSC és fps 25/50,30/60 és többszörösei - a mai technika mellett van ennek még jelentősége?

Figyelt kérdés

Régen ugye egyértelmű volt h PAL rendszerű kamerát és TV-t vettünk pl, most meg kamránál látom, hogy az Európába szánt modelleknél az fps 25/50/100, míg az NTSC-területekre 30/60/120.


Van ennek jelentősége még ma? pl egy NTSC-s és 120 fps kamera is ugyanúgy használható bármilyen eszközön (LED TV, DVD player, PC stb) itt is, mint egy PAL 25/50 fps-es?


Ha pedig igen, akkor mégis ma mi ennek a különbségnek a gyakorlati jelentősége?



2017. okt. 8. 08:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok a terület szakértője, de úgy tudom, gyakorlati jelentősége csak a kompatibilitás miatt van. Azért még rengeteg embernek van CRT tévéje, azok többsége nem biztos, hogy díjazza, ha más frekvenciájú bemenetet kap, mint ami a hálózati áram frekvenciája.
2017. okt. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

látod ezt nem is tudtam h az fps értéke a hálózati áram Hz-e miatt van ...

na oké, de akkor ez csak hagyományos, régi TV-nél lehet gond, de se számítástechnikában se led tv-nél biztos nem?

2017. okt. 8. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!