Milyen objektívek vegyek tájfotózáshoz?

Figyelt kérdés
Egy Nikon D3300-as fényképezőm van. Még amatőr vagyok, tehát inkább az olcsóbb kategóriára gondolok.

2017. okt. 9. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
18mm a kitobin f8-on miért is nem elég? Attól nagylátóbbat hova akarsz még venni?
2017. okt. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van. Arra amatőr szinten tökéletes a nagylátószögű kit obi.
2017. okt. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kroppos vázon az a 18 mm igazából nagyobb. Azaz nem igazi nagy látószög. De attól még használható.
2017. okt. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ttibo ***** válasza:
76%
Kit obi! Majd ha azt "kinövöd" akkor már tudni fogod merre tovább. Valamint rájössz, hogy a fotózásban nincs olyan,h olcsó.
2017. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ahogy már írták, a 18-55 kitobi tökéletes arra, hogy kitapasztald, hogy mire is van szükséged. ha az nem elég neked, akkor már tudni fogod, hogy mi a bajod vele. ha még semmilyen obid nincs, akkor meg ilyet vegyél hozzám, hogy legyen. ez kellően olcsó és kezdéshez elég jó minőség is. a többit majd megtapasztalod menet közben...
2017. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
egyébként a tájfotózást is lehet sok féle képpen és sok féle gyújtótávolsággal csinálni. szerintem inkább egy könyvet vegyél a tájfotózásról, hogy megtanuld az alapismereteket és talán ahhoz is közelebb kerülsz vele, hogy milyen objektívre van szükséged hozzá.
2017. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tájfotózás alatt a "köznép" a nagylátós fotózást érti. Erre megteszi tényleg a 18-55-ös obi is. Nekem is hiányzik néha a nagylátó, nekem 42mm ekv. obim van. És ha megnézed, a piacon is aps-c szenzorra általában 18-22-24mm-es obikat árulnak. Van pl. a Tokina 11-16, vagy a 11-20.
2017. okt. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!