Johnny B. Goode kérdése:

Amatőr vagyok (azért nem teljesen 0 km-es), családi ünnepek, kirándulások megörökítésére kellene nekem használt fényképezőgép. Szerintetek melyik jobb? Nikon D90, D3300 esetleg valamelyik D5. , esetleg más egyéb? Ha lehet, Nikon vonalon mozognék.

Figyelt kérdés
2017. okt. 22. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, nekem D3300-am van. Nagyon szeretem, meg örülök hogy van, de azért nem a legújabb darab. De ha használtat szeretnél, abban az esetben tudom ajánlani mert amúgy jó ár-érték arányú.
2017. okt. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Műszaki értelemben véve bármelyik gép jó lehet.


D90-et a kora miatt nem vennék, ott már kevés a kockázatmentes példány.


A 3XXX és az 5XXX közül gyakorlatilag mindegy melyiket választod, a 3XXX-el is sokáig nem a gép lesz a szűk keresztmetszet.


A helyedben azért megfontolnám a DSLR vásárlást, sok gyakorlást, tudást igényel még automata módban is, ha nem akarsz utána képfeldolgozással foglalkozni, akkor gyakran egy mobil is jobb képeket csinál, mint egy DSLR egy teljesen hozzá nem értő kezében (a mobilnál legalább a szaturációt felhúzták az egekbe, van HDR mód, így első blikkre minden kép jó, még ha sosem lesz igazán jó képed)

2017. okt. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát teljesen nem vagyok kezdő, éjszakai fényképezés, meg ilyesmik mennek, de a profitól igen messze vagyok azért.

Főként olyasmire kellene, mint természetben fotózni (nyilván jó objektív kell majd), ezért fontos számomra a jó felbontás, ha nagyítani akarom.

D90-ből sikerült találni egy 16K expó-st, úgy hallottam, jól bírják, de a másik meg korszerűbb

2017. okt. 23. 08:43
 4/4 anonim ***** válasza:
A D90 elavult, a D5 meg profi és kb. egy fél millió egy agyonhasznált ára. A felsoroltak közül csak a D3300-at érdemes megvenned.
2017. okt. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!