Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen bridge fényképezőgépet...

Milyen bridge fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam hogy ideje beruházni valami nagyobbra mint a mostani canon-om csak éppen azt nem tudom hogy milyet vegyek

Hobbifotózásra használnám



#Fényképezőgép kamera #Fotózás hobbi
2017. nov. 12. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez elég jó:


[link]

2017. nov. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 fata.morgana ***** válasza:
Mondjuk azért nem ártana tudni hogy tulajdonképpen mid is van jelenleg. Meg hogy mennyit szánsz rá.Meg hogy mennyire játszik a használt cucc...Én is hobbi fotós vagyok de most nemsokára akarok váltani canonra. ha minden eladok, akkor kb 500 ezer jön be. Ez mellé kell még öszeszednem méegyszer annyit, hogy alapszinten meglegyen mindenem Full Frame-re. Ja és mindent használtan fogok venni..
2017. nov. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sima kis kompakt canon nem kell nagyban gondolkodni.keretem kb 200-300 ezer

Suli mellett nem engedhetek meg magamnak többet(valamit ennem is kell jelenleg egy PowerShot SX540 HS-en gondolkodom

2017. nov. 12. 22:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez se rossz:


[link]


colos lapka, Zeiss oprika 2,8as standard fényerővel 8xos Zoom, 10/mp sorozatlövés.


de ezek is jók:


[link]


[link]



Attól függ mire van inkább szükséged? Erős zoomra vagy fényerőre?


De azért 400mm-es ekv. gyújtótávon nem rossz a 4es fényerő... Igaz alacsonyabb értékeken sem lesz standard 2,8.

2017. nov. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most váltottam bridge-ről milc-re, még csak próbálgatom, de valami ég és föld a minőségbeli különbség még az alap kit obijával is. Nem tudom, mennyire szeretnéd magadat komolyabban beleásni ebbe a műfajba, de a bridge inkább azoknak jó, akik:

1. nem akarnak súlyos összegeket kidobni obikra, inkább vállalható áron szeretnének olyan gépet, ami - jó esetben - vállalható képminőséget produkál, legalábbis amíg egy 15"-os laptop képernyőjén nézik 100%-os nagyításban;

2. nem feltétlenül az életük része a fotózás, inkább nyaralásra, családi fotókra stb. kell a gép, amúgy hónapokra elteszik a gépet;


Én a Lumix FZ-72-esemmel sokáig meg voltam elégedve (most is szeretem), és arra tökéletesen jó volt, hogy kitanulgassam rajta az alapokat (lévén ezen már lehet, lehetett záridőt-rekeszidőt állítgatni), ráadásul nagyon örültem, hogy akkor nem a Canon SX60HS mellett döntöttem. De arra is rá kellett jönnöm, hogy a kis méretű szenzor komoly áldozatokkal jár: ISO 400 felett már élvezhetetlenül zajosak a képek, beltéren árnyékos szobában nem fotózhatsz stb. Hiába a hangzatos ultrazoom, ha egy bizonyos zoomtartomány felett már jelentősen leromlik a fényérték, és egyre körülményesebb lesz használható fotókat készíteni.


Egy jó bridge gép az átlagfelhasználó igényeit 99%-ban kielégíti. De szerintem nincs olyan bridge gép, ami 2-300k-t megérne. Ez már egy komoly összeg, amiből már komolyabb gépet is össze lehet építeni. Ha hosszabb távra tervezel, sokkal jobban jársz egy olcsó, de nagyobb szenzorú belépő vázzal (milc vagy dslr, az már egyéni preferencia kérdése, mindkettőnek megvan a maga pro és kontrája), kezdetnek egy kit obival, amivel el lehet indulni, és később még bőven fogsz rá tudni költeni, fejleszteni, már ha komolyabban is foglalkozol vele. Bőven fog kajára maradni pénzed. Döntés előtt mindenképpen érdemes teszteket nézni, olvasni, gépeket pl. media markt-ban végigpróbálgatni, ismerősöktől gépeket 1-1 napra kölcsönkérni, akármi, a lényeg, hogy mindenképpen olyan gépet találj, ami leginkább kézre áll neked és amit majd használni is fogsz.

2017. nov. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én megvettem a Pana FZ1000-ret , amatőröknek tökéletes.
2017. nov. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!