Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Vegyek fenykepezogepet szerint...

Vegyek fenykepezogepet szerintetek? Eleg lenne talan a telefonom kameraja is?

Figyelt kérdés

16 eves vagyok. Nagyon sokan megdicsertek, hogy milyen jo szemem van a fotozashoz, es vehetnek egy fenykepezogepet. Van egy ismerosom, aki komolyabban is foglalkozik ezzel. Facebookon van egy oldala is, igaz nem egy nagyon hires szemelyiseg, mindossze 20k lajkja van rajta, de szerintem ez is valami. Az a lenyeg, hogy meglatta a kepeimet instan, amit a tajakrol csinaltam, illetve portrek (baratnomrol, random targyakrol), es ramirt, hogy nagyon tetszenek neki a kepeim, erdemes lenne belemelyednem a fotozasba.

Igy, hogy egy fotos is megdicsert nagyobb lett az onbizalmam, es elgondolkoztam azon, hogy tenyleg vegyek-e egy kamerat, mert mar egyebkent a telefonomet kevesnek kezdem erezni.

A csaladban altalaban en vagyok a fotos, es 3 baratnommek en keszitettem a profilkepet. Nem tudom ez mennyire szamit, gondoltam leirom hatha.

Szerintetek erdemes lenne belekezdenem a fotozasba egy 250k koruli kameraval? Tudom, egy kezdonek ez sok lesz igy hirtelen, de van ra penzem, mert baromi regota felrerakom a penzem minden unnep utan es jelenleg ez lenne a legertelmesebb dolog, amit vehetnek belole.

Amugy nem szeretnek a jovoben fotozassal foglalkozni, szerintem nagyon tehetsegesnek kell lenni ahhoz, hogy valaki tenyleg jol megeljen belole. Max hobbibol szeretnem csinalni ezt az egeszet, meg feltolteni a kepeket instara stb:)


2017. dec. 22. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vágj bele! Vegyél!

Végre egy tini, aki értelmes dologra költi a zsebpénzét.

2017. dec. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Eleg a telefon
2017. dec. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél! Nem elég a telefon.
2017. dec. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Lehet kapni teleobjektívet, amit mobiltelefonra tudsz csíptetni. Előbb olyat vegyél, hogy tanuld meg a távolságot érzékeltetni a képeiden. Ha az is megy, aztán vegyél egy használt gépet egy fotóstól, ami nem sérült. Hobbinak az is jó, ha meg annyira megy, azzal megkeresed a következő géped árát. És így tovább.
2017. dec. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha érdekel, és szívesen kipróbálnád akár csak hobbi szinten is, vegyél. Igazi kikapcsolódás, fejlődsz, és hát ki tudja mi lesz még később. Ennyiből már nagyon jó szettet össze lehet rakni (én használtan vásárolnék, kijönne akár 2-3 jó objektív is).

Ui.: tudnál pár képet mutatni? (akár üzenetben)

2017. dec. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyel, ha sokan mondjak, hogy van latasod hozza. Igen, vannak telefonok, amik gyonyoru kepekt csinalnak, de azt se felejtsuk el, hogy nem erhetnek egy (pl. tukorreflexes) fenykepezogep nyomaba. Sokkal tobb lehetoseged van rajta😊
2017. dec. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Annyi lével már megéri belevágni.
2017. dec. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Először is, hajrá! Néhány észrevétel/tanács, ha nem bánod:

- az eddigiek alapján jól gazdálkodsz a pénzzel (én is így kezdtem, büszke vagyok rád :D), szóval maradjon is így, ha első fényképezőről van szó, nem biztos, hogy rögtön 250k-t el is kell rá egyben költeni. DSLR-MILC vázak közül már 100k alatt is nagyon jókat találhatsz nagyon jó állapotban a használt piacon, mellé egy kit obi, szerintem tökéletes párosítás kezdésnek. A legtöbb kit objektív fő előnye - azon túl, hogy az alapok kitanulására általában maximálisan alkalmasak - az, hogy egy idő után majd segít Neked eldönteni, milyen obira, plusz felszerelésre lesz a későbbiekben szükséged. Nagyobb fényerőre, fix látószögre, nagyobb gyújtótávolságra...? Ha eljutsz egy szintre, idővel válthatsz komolyabb vázra is, az addigi objektívparkod meg viszed magaddal. Ha meg - ne adj isten - az egész fotózás mégse jönne be - rájössz, mégsem a te világod stb. -, akkor még mindig marad elég pénzed. De ismerek/-tem ám több olyan embert is, akik teljes értékű életet éltek a belépő DSLR-jükkel és kit obijukkal.

- Facebook, instagram szerintem mondjuk pont nem a komoly-félkomoly amatőr fotózás ideális színtere. Az ilyen közösségi oldalak csak a lájkok gyors begyűjtéséről szólnak, majd a képeid nézői már kattintanak is tovább. Teljesen más lesz a leányzó fekvése, ha a képeid szigorúbb, de szakmaibb elbírálás alá esnek. Van több ilyen jellegű komoly-félkomoly fotós oldal/közösség, ahol valódi tanácsokat adnak kezdőknek a fejlődéshez, nem csak egy lájkot meg egy szívecskét. Érdemes amúgy szakirodalmat olvasni - sok pdf is van fent a neten -, szakmai YouTube-csatornákat nézni.

- Végül huh, hogyan fogalmazzak úgy, hogy ne érződjön lenézőnek... szóval nem lenézésből írom ezt, hanem mert tényleg így van, de 16 évesen legtöbbünk még nem tudta, merre tovább. Sőt, én még 30 évesen is bőven tervezgetem az életem, de a 40 éves kolléganőim is így vannak ezzel. Ezzel azt szeretném írni, hogy nem tudhatod, merre sodor az élet, esetleg mivel szeretnél később igazán foglalkozni. A mobilos képeid állítólag nem rosszak, a tehetséget meg lehet fejleszteni. Persze gondolom Te már eldöntötted korábban ezt a kérdést, amit itt feltettél, csak külső megerősítésre vártál, hát itt van. Lehet, hogy fél év múlva már lesed a fotós pályázatokat, és lesz újság, ami lehozza a képeidet. Lehet, hogy nem, és a géped ott fog a polcon porosodni. A lényeg úgyis az, hogy megpróbáltad és belevágtál, és nem kell 80 évesen azon őrlődnöd, hogy "bezzeg ha akkor belekezdtem volna..." :)

2017. dec. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!