Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon Powershot SX730 HS vagy...

Canon Powershot SX730 HS vagy Nikon CoolPix A900?

Figyelt kérdés
Nagyon sok vlog kamerát nézegettem már, de erre a kettőre szűkítettem le a kört ilyen árkategóriában. Mindenképp vlogolásra használnám. A Nikon Coolpix a900-ról nézett tesztekből arra következtettem, hogy sötét helyen kb semmit sem lát a kamera.

2017. dec. 29. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:
1/2.3" szenzorméretű gépek mind elvéreznek sötét helyeken. A Coolpix képes 4K-felbontásra (30fps-sel, legalábbis az árukeresős adatlapja szerint), míg a Powershot "csak" Full HD-re, 60fps-sel (elég az). A Powershot képes a manuális fókuszra, ami vlogolásnál talán előnyösebb, mint várni az autofókusz tökölésére. Képminőségben szerintem mind2 gépnél ott vagy, mint ha fele ennyit kellene adnod, inkább a márkát és a feature-öket fizeted meg.
2017. dec. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

És esetleg hogy megoldjam a sötétség problémát vegyek DSLR-t? Esetleg tud ajánlani ilyen árkategóriában 1080p60fpsFullHD gépet?

2017. dec. 29. 10:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem ártana konkrétumokat tudni, mire szeretnéd használni a gépet. Vloghoz nem hinném, hogy feltétlenül APS-C-s DSLR kellene. De én igazából a helyedben - ha tényleg a videó az első - a camcorderek között néznék körül elsősorban. Még a DSLR-tulajok közt is sokan vannak, akik vlogoláshoz kompakt kamerát vagy camcordert használnak, mert nekik is jobb az, ha csak elindítják és megy, és nem kell figyelgetni a 20-30 perces felvételi időkorlátot. Arról nem is szólva, hogy a kihajtható kijelzős DSLR-ek 150-200k körül kezdődnek. Meg aztán: tényleg szükséged lesz rá, ki fogod-e használni az előnyeit?

Nem szokásom bármit is ajánlgatni, mert elsősorban Neked kell ismerned az igényeidet. Ha maradunk a kis szenzornál de jó videós feature-öknél, akkor a bridge-ek közül a jó öreg Lumix FZ200 még mindig kedvenc pl. Vagy továbbra is camcorder. :)

Mikorofon gondolom már van (én legalábbis külön hangsávban rögzíteném a hangot), megvilágításhoz meg egy ilyet tudok javasolni (nem vlogolok, fotózáshoz vettem anno stúdiólámpa helyett majd' 3x ennyiért:)

[link]

Vakukapucsra vagy állványmenetre rögzíthető, nagyon jó fényt ad.

2017. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! Hasznosak voltak! :)
2017. dec. 29. 20:13
 5/5 anonim ***** válasza:

vlog és vlog közt is ezernyi különbség lehet. a kérdés az, hogy HOGYAN használnád a gépet.


sötétben minden géppel gondban leszel. a DSLR-ek kevésbé zajosak, de a sötétben azok se mennek semmire, mert fény nélkül nincs se fénykép, se film. a sötétet fénnyel kell megoldani, nem jobb géppel. a megoldás: lehetőleg ne forgass sötétben.

ez persze sok esetben helyzetfüggő, de egy vlogot lehetőleg ne egy bányában, vagy egy sötétkamrában vegyél fel, hanem a szabadban, egy kivilágított szobában, vagy méginkább egy stúdióban - akár építs magadnak egy stúdiót otthon (persze megoldható házibarkács eszközökből is egy kis fantáziával, meg némi fénytani ismerettel - ami nélkül úgyse mész sokra, ha videózni akarsz.


egy külső mikrofont mindenképp vegyél, mert a jó hangminőség még a képminőségnél is fontosabb egy videónál - főleg ha csak beszélő fejes vlogot akarsz csinálni, ahol eleve nem a látvány viszi el a történetet. a gép választásnál is fordíts rá figyelmet, hogy olyat vegyél, amire lehet külső mikrofont dugni, mert különben meg vagy lőve vele. felveheted külső rögzítővel is (akár a telefonod is lehet az, ha arra dugsz külső a mikrofont), de ott meg a kép és hang szinkronizálásával fogsz szenvedni, ami nem lehetetlen, de (feleslegesen) nehezíti a feladatod...


érdemes nézelődni már befutott vloggerek között, hogy ki milyen gépet választott és miért. amennyire láttam többen el is mondják ezeket a szempontjaikat. nem árt néha mások tapasztalataiból (is) tanulni...

2018. jan. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!