Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes kompakt fényképezőgépe...

Érdemes kompakt fényképezőgépet venni?

Figyelt kérdés

Jelenleg telefonnal (P9 lite 2017) fotózom de szeretnék komolyabban foglalkozni vele és szeretnék egy 30-40 ezres kompakt gépet venni

Van értelme?

És ha igen milyet érdemes?



2018. jan. 5. 09:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem 30-40 ezerért nem érdemes. A valamirevaló kompakt gépek 70-80 ezernél kezdődnek.
2018. jan. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%

Semmi, de semmi értelme. Ha tényleg komolyabban akarsz fotózni, akkor vegyél egy használt, belépő szintű tükörreflexes gépet. Ennyiből nem jön ki sajnos, de inkább takarékoskodj.

Megoldás lehet egy új bridge gép is. Én ilyent használok. Több lehetőséget ad a kezembe, mint egy kompakt masina, de kevésebb egy tükörreflexes gépnél.

2018. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

köszi a választ, akkor a fotózás kilőve :/

ezért a pénzért is meg kell szakadnom

2018. jan. 5. 09:47
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Szia! Szerintem ne mondj le a fotózásról.

Nincs korábbról digitális fényképeződ?

Én jó pár éve kaptam, amikor még nem volt ilyen divat a telefonnal való fényképezés. Teljesen jó ma is. Nyilván nem fotóművészeknek való, de arra tökéletes, hogy valaki elkezdjen fotózni hobbiból, a saját maga szórakoztatására. Aztán majd meglátod, hogy egyáltalán mennyire élvezed, tetszik-e. Majd utána érdemes komolyabb gépet venni.

De még az ezer éves analóg fényképezővel is tök szép képeket lehet csinálni.

2018. jan. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Egyszer utánanéztem a témának, akkor Sony Z2-m volt. Röviden: a csúcstelefonokban ugyanolyan méretű szenzor (legjobban ez határozza meg a képminőséget) van, mint a legjobb kompakt és már kihaló bridge gépekben, zoomolás nélküli fényképezésnél meg az objektívnek nincs gyakorlati haszna, sőt egy kicsit inkább torzít is a képen. Mondjuk a tiedben kisebb (gyengébb) szenzor van, ezt azért minőségben kicsit verik a 30-40 ezres gépek. Viszont óriási minőségi ugrás a 100 ezer körül kezdődő alap MILC gépek. Nézegess képeket géptípusra keresve: flickr.com
2018. jan. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

csak a zoom miatt


más miatt nem. neked kell tudni hogy megéri e neked vagy közelebb mész az áldozathoz

2018. jan. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Vegyél egy régebbi használt dslr-t. Jófogáson hirdetnek pl nikon d80 at 20-25 ezerért. Veszel hozza egy egyszerű objektívet, pl 28-80 ami szintén van eladó ugyan ott 15-16 ezerért. 40 körül megáll a mutatvány és ez a cucc minőséget fog produkálni szemben az ugyan ennyibe kerülő kompaktokkal. Szerezd be utána David Präkel expozíció, kompozíció című könyveit. Kb ennyi így hirtelen
2018. jan. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Japánból rendelsz egy olcsó használt MILC gépet, 20-25 ezer, veszel hozzá valami olcsóbb fényerős objektívet meg egy adaptert és jó vagy. Hamar meg lehet tanulni így a fotózás technikai alapjait.
2018. jan. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Japánból. Jó hogy nem mindjárt a Jupiterről.
2018. jan. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ott árulnak olcsóbban (ebay ezt elfelejtettem említeni) mirrorless gépeket. De lehet Németből is, vagy Angliából szerezni jó áron. DSLR-t nem érdemes, mert drágábbak.
2018. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!