Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon EOS 700D vagy Sony a6000?

Canon EOS 700D vagy Sony a6000?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a kettő más, hiszen a Canon tükörreflexes, a Sony pedig tükörnélküli. De nem tudom melyik lenne jobb. Inkább természetfotózásra szeretném, de lehet néha néha portréfotózásra is használnám. Ti melyiket ajánlanátok?

2018. jan. 14. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a Canont.
2018. jan. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Konkrétan én a Sonyt választanám...tulajdonképpen, határozottan merem állítani, hogy minden további nélkül, csak és kizárólag a Sonyt....:)
2018. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Két teljesen más válaszxd azért köszi:) a Canon 700d-t sokan inkább videózáshoz használják. Viszont én inkább fotózáshoz szeretném. De most teljesen tanácstalan vagyok. Eddig én is a Canon mellett álltam, de egy ismerősöm a kezembe adta a Sony-t és tényleg nagyon jó. Viszont egy másik ismerős pedig meg mer esküdni, hogy a Canon a nyerő.
2018. jan. 15. 10:31
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor most megmondom a tutit: tökmindegy. Komolyan. Teljesen mindegy, milyen vázat használsz. Nem attól leszel jó fotós, nem attól lesznek jók a képeid.


Ami fontos, az az objektív és a fotós. Tartogasd a pénzed minőségi objektívekre, és képezd magad. Ez számít, nem az, milyen váz van a kezedben.


Ha nem tudsz dönteni, válassz az alapján, hogy mit használnak ismerősök. Tőlük ugyanis tudsz majd kölcsönkérni kipróbálásra objektíveket, vakut, stb. Az összes többi szempont csak marketing-bullshit.

2018. jan. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem #4-es válasza tetszik legjobban. én is ezt szoktam válaszolni az ilyen kérdésekre.


portrénál nem annyira meghatározó a gép, a témád nem megy el. természetfotó alatt meg kérdés, h ki mit ért. tájat, virágokat, vagy állatokat akarsz fotózni? előbbiekkel nem lesz gondod, azok is megvárnak. utóbbiakkal már nem ilyen egyértelmű.


a tuti válasz, hogy keríts egyet kölcsönbe, próbáld ki olyan helyzetekben, ahogyan te használnád és aztán döntsd el, melyik felel meg jobban.

2018. jan. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a 700D ugyanolyan DSLR, mint a többi, sztabilan hozza, ami egy ilyen géptől elvárható. kattog benne a tükör, de ez altalában nem baj és jól teljesít így is. az DSLR gépek AF-je általában elég gyors és viszonylag pontos már a belépő kategóriában is, de a komolyabb gépek (Canon esetében egyre kevesebb, kettő, majd egy számjegy a típusszámban) egyre jobban teljesitenek ezen a téren is.

a MILC-eknél mashogy működik az élességállítás, mivel nincs tükör, így a DSLR-ekbél a tükör mögött található külön AF szenzor sem használható. a MILC-eknél az érzékelőbe kell építeni az AF-et is, ami bonyolultabb és nem is minden gyártónak megy egyformán jól. ha van idő, a MILC-ek AF-je akár pontosabb is lehet, de a legtöbb esetben lassabban működik. ha nincs idő hozzá, akkor meg lehet h nem lesznek olyan élesek a képek miatta.


az a6000-et nagyon sokan dícsérik, papíron nagyon jónak tűnik. én elvittem egyszer nyaralni, nekem 10+ év tükrös gép után elég nagy csalódás volt. amikor nyugi van, ráérsz, akkor kb. ugyanolyan, talán még jobb is, mint egy DSLR. viszont amikor hirtelen történnek az események, gyorsan kéne használni, akkor nekem nagyon vacak volt.

leginkább az zavart benne, hogy minden egyes kép elkészítése után hosszú másodpercekig menti a képet. ezalatt nem tudsz a géppel semmit csinálni, hiába tekered a beállításokat, nyomod a menüt, bármit csinálsz, mindig csak azt írja ki, hogy “vájr, most mentek”. mindegy, hogy gyors sorozatot csinálsz vele, amiben egyébként elég jó, vagy csak egyetlen képet csinálsz. amint felengedted a gombot, várás jön és addig nem tudsz új képet komponálni, beállitani, várnod kell a gépre.

biztos, h van akit ez nem zavar, én pörgős eseményeken szoktam fotózni, nem ehhez szoktam és ilyet én DSLR-nél még 10 évvel ezelőtt se láttam, pedig akkor lassúbbak voltak a gépek. DSLR-nél, ha megnyomtad a képet, akkor a háttérben ment és mindegy mennyire lassan teszi, közben látod az optikai keresőben a látványt, tekered a záridő/blende tárcsát és változnak az értékek, elő tudod készíteni a következő képet, mire lementi az előzőt. ennél a Sonynál nincs ilyen - viszont az a6000 elég régi modell volt már akkor is, amikor kipróbáltam, azota van már asszem két utódja is, azokat érdemes megnézni, hogy így viselkednek-e. meg van olyan is, aki ezek ellenére is képes elégedetten használni a gépet. mindenkinek mások az igényei. a kérdés az, h neked mi hogy jön be.

2018. jan. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek. A Sony-t kipróbáltam, viszont a Canon-t csak ajánlották. Igen a Sonyban ez a baj, amit az utolsó kommentelő írt. A kutyámról is szívesen csinálnék képeket és ahhoz meg valószínű, hogy emiatt nem felel meg a Sony
2018. jan. 15. 19:11
 8/9 honnantudjam válasza:
Elsőre nekem is hatalmas csalódás volt a Sony lassúsága, viszont kiderült, hogy a memóriakártya volt a probléma. Gyors class 10-es kártyával képsorozatnál sem kell várni semmit. Csak ajánlani tudom a Sony milc-eit!
2018. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy 6300-as alfám van.NAGYON gyors az autofókusza!Ráadásul a pénzt sem sajnáltam, hogy normális sebességű kártyákat vegyek bele... Na igen, nem 10 ezerbe kerültek!Jobbára videózásra használom a gépet (főállásban operatőr vagyok) és egy Eos 750d-t adtam el miatta.Fotózásra jó a Canon, de mozgóképnél jóval hasznosabb szolgáltatásokat ad a Sony, hidd el.
2018. jan. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!