Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Távoli elérésű IP kamera...

Távoli elérésű IP kamera (DVR) beszerzésén gondolkodok. Távelérés szempontjából helyes az a megállapításom hogy a kamerák az alábbi (lenti) két csoportra oszthatók?

Figyelt kérdés

1. nekem kell gondoskodni az IP távoli eléréséről, DNS, a portforward-rol, a portbeállításokról, és mindezeket a klines oldalon is meg kell adni

2. úgy működik mint a Teamviewer hogy csak van egy azonosító meg jelszó aztán routeren, NAT-olt IP-n keresztül megy, a gyártó biztosítja a saját szerverét, eléred azt kész



2018. márc. 8. 07:12
 1/4 D.O.81 ***** válasza:

Csak fix IP című végpontokon működik kielégítően.

Dinamikus IP című végpontokon igen macerás a működésre bírása.

Üdv.

2018. márc. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kb 2 hetente kapok új IP-t, /akkor 2 hétig fix IP-s vagyok, utána megin 2 hétig/ :D

Csináltam egy Duckdns-es domaint amihez a ddns fut a routeten, domain név alapján a routetemet kívülről pingeleni tudom, Radmin működik vele, FTP működik vele. Nem értem mi lehet evvel a baj ha majd DVR távoli elèrèsére akaeom használlni?

2018. márc. 8. 12:42
 3/4 A kérdező kommentje:

A válasz

D.O.81 nevű felhasználó válasza:


"Csak fix IP című végpontokon működik kielégítően.

Dinamikus IP című végpontokon igen macerás a működésre bírása."


Mi a baj a DDNS-el? Én domainevet használok a távoli elérésekhez és működik a címfeloldás.


De használhatnék IP-t is csak azt kb 2 hetente változtatja a szolgáltató de abba az időtartamig amíg nem oszt ki újat tekinthető kvázi fix IP-nek csak amikor kapom az újat akkor van szerepe a DDNS-nek

Vagyis nem értem a fix IP az még miben más?

2018. márc. 8. 15:34
 4/4 D.O.81 ***** válasza:

Sajnos vannak olyan kamerák, amelyeket nem mindig lehet dinamikus (naponta változó) IP címes végpontokon életre kelteni. Még néhány éve birkóztunk ilyen gonddal. Fix IP címes végponton tökéletesen működött, minden más esetben 50-50% volt, hogy sikerült vele kapcsolatba lépni, vagy sem. És akkor sem volt olyankor hosszú életű a kapcsolat.

Ezt inkább a kamera szoftvere határozza meg. Én úgy tapasztaltam.


Üdv.

2018. márc. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!