Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek a képeimről?...

Mi a véleményetek a képeimről? Hobbi szinten fotózok

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már lassan fél éve hobbi szinten fotózok(tudom, van még hova fejlődni)

Jelenleg Nikon P510 fényképezőm van(ezzel készültek a feltöltött képeim is. Tervezem DSLR-re való áttérést)

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyenek a képeim?

Fb oldalam: [link]

(Eléggé fapados az oldal, jelenleg csak randomszerűen fel vannak töltve a képek. De mihelyt időm lesz ez változik.)

Jöhet jó-rossz is :)



#természet #fotózás #unalom #szórakozás fényképezőgép
2018. márc. 17. 18:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
79%

A repülősnél kicsit fura a kép kivágás, képszerkesztés. Mi van metszésben, mi van középen, merről megy, hova a repülő?

A virágos kép olyan mintha macro lenne, de nem az. Ezért jópofa.

Ezeknek a képeknek nincs nagyon témája.


Kezdő fotóknak jók! A lelkesedés maradjon meg. Amit első sorban érdemes lenne megtanulni, az az apertúra kezelés, a kép szerkesztés. Valamint csinálj még képeket. Keress témát, mutassad meg, te mit látsz, amit a többiek nem.

2018. márc. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
79%

Nem az a baj, hogy a facebook-oldal fapados, hanem hogy a képeid többsége is.


Egyetlen olyan kép van, amire azt modanám, hoyg egész jó - a zöld levelek zöld háttér előtt. Ezt egy kicsit feljavítva el tudom képzelni stockfotóként. De csak akként. Önálló fényképként, műalkotásként ez is kevés.


Van nagyon sok olyan kép, amit azonnal törölnöd kéne. Életlen, bemozdult, rossz helyen a fókusz - ezeket nem mutogatjuk. Megtarthatod magadnak, ha valamiért fontosnak tartod, de közönségnek ne mutogasd.


És hát a többség ami technikailag lehet, hogy elmegy, de képként nulla. Ilyen az összes kusza faágas kép, a naplementék össze-vissza ágakkal, háztetőkkel, ki tudja mivel. A madarak, amik a kép közepén kb 5%-ot tesznek ki, a maradék 95% háttér, ráadásul baromira zavaró háttér. Néha még a madár sincs fókuszban.


A repülőgépek, meg a Hold szintén felejtős. Az oké, hogy jó zoomja van a gépnek, de egyrészt tucatképek, másrészt a Hold elé mindenféle gaz belóg, a repülők meg teljesen életlenek. Játszani, kísérletezni oké, de mutogatásra nem valók.


Mit hagytam ki? Félbevágott varjak közelről, apró varjak távolról, üres szántóföld - teljesen érdektelen képek. Hiányzik a téma, valami amitől érdekes lesz a kép.


És akkor az utómunka. Nem tudom, mennyit foglalkozol a képek utómunkájával, de az biztos, hoyg nem eleget. A legtöbb kép sötét, alulexponált, szürke, unalmas, nincs dinamika - kivéve párat, ami viszont rettenetesen túl van tolva. Ha meglesz a dslr, tudsz raw-ban fotózni. Nem szabad a gépre bízni az utómunkát, neked kell megtanulni.


Dolgozz a kompozíción. Nem egészséges mindig középre tenni a témát. Ha belógnak az ágak, menj odébb. Keress témát. Alkoss. Ne csak a gombot nyomkodd, azt a hülye is tudja.


És tanulj. Dslr nélkül is tudsz tanulni. Tele az internet kezdőknek szóló leírásokkal, olyan dolgokról, amit a kompakttal is tudsz gyakorolni.


És végül - de nem utolsó sorban - tanulj meg válogatni. A szar képeket ne mutogasd. Mi sem tesszük. A legjobbaknak is rengeteg kép sikerül rosszul, csak te nem látod őket.

2018. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 A kérdező kommentje:

A repülős képnél örültem, hogy állvány nélkül,kézből sikerült fotóznom :)

Mindenképp DSLR gépre fogok váltani.

Nikon P510-en nem nagyon lehet állítani a rekeszt. F/8-ig megy fel csak.

ISO 1600-nál nagyon zajosak a képek(nappal is) De már ISO 800 sem tökéletes, épp elmegy egynek.

Van még pár képem, a kutyánkról készültek. De az oldalra nem töltöttem fel.

2018. márc. 17. 19:10
 4/86 A kérdező kommentje:

Köszönöm a második válaszolónak is.

Tudom, hogy el nyomja a képeket ez a sok fa, ház. Érem a naplementésekre.

Sajnos a környék tele van fával. Pedig innen látszik a legjobban a naplemente.


Mindenképp a RAW miatt lenne jó az új gép

Sajnos a JPEG képek nehezen szerkeszthetőek a minőség romlása nélkül.


Nemsokára töltök fel pár képet. Kutyákról hátha jobb képek készültek :)


Tudom, hogy tele van az internet videókkal. De korlátozott a gép. Előbb említettem. Vagy csak én vagyok béna hozzá? :O

2018. márc. 17. 19:18
 5/86 Szirty ***** válasza:
29%
Jujujujj! Az ilyen kérdésekből sosem sül ki sok jó!
2018. márc. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, amit nagyon hamar meg kell tanulnod, az az, hogy a kutyát nem érdekli, hogy sok a fa. Ez nem a gép hibája, ez nem a fa hibája, ez nem a környék hibája. Ez a te hibád.


Nem kifogásokat kell keresni. És ezt nem bántásként mondom. Ne megmagyarázd, hogy miért szar a kép, hanem készíts jó képet! A nézőt nem az érdekli, miért NEM tudtál jó képet készíteni. A nézőt nem érdekli, milyen LEHETETT VOLNA a kép, ha nem lóg bele az ág, a háztető, a villanyvezeték, a lónak a farka. A néző jó képet akar látni. Neked fotósként pedig az (lesz) a dolgod, hogy ezt a feladatot megoldd. Keress egy magaslatot, keress egy létrát, mássz fel a fára, keress egy olyan helyet, ahol nincs útban semmi. Készíts jó képet!

2018. márc. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem megy állványról, használj állványt. Ha nincs állvány nálad, használj terep tárgyakat, amikre támaszthatod.


:)

2018. márc. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kivágom a fákat és lesznek jó képek :) viccet félre téve van a faluban 1-2 hely ahol nincs ennyi fa, faág ami zavaró tényező lenne.
2018. márc. 17. 20:02
 9/86 anonim ***** válasza:
85%

"A repülős képnél örültem, hogy állvány nélkül,kézből sikerült fotóznom"

Ez itt a tipikus probléma. A kép semmitmondó és a nézőt egyáltalán nem érdekli, hogy végre sikerült lekapnod a repülőt. És az sem érdekel senkit, hogy milyen technikai kérdéseken próbáltál úrrá lenni. Az egyik itteni válaszod is csak a zajról szól, senkit sem érdekel. Ha már így lelomboztalak: a képeid pedig a világot lassan elborító "vettem egy gépet, már tudok kattintani, lássa mindenki!" jellegű nem is tudom micsodák... nulla, zérus. Ha értenéd a képválogatást, akkor itt egy képet se kéne mutatnod, mert az összes kidobandó. Ez van apám, fél év alatt egy képed se született, amit érdemes megnézni. Ehhez dslr-t venni teljesen felesleges, ugyanezt fogod gyártani, de már az áhított zajmentes verziókban.

2018. márc. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 A kérdező kommentje:
Így van. Zajmentes lesz :)
2018. márc. 17. 20:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!