Fotósok! Lightroom vagy Photoshop?

Figyelt kérdés
Én speciel inkább Lightroomot használok, de néha besegít a nagy tesó :)

2018. ápr. 3. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Két teljesen különböző alkalmazás, mintha azt kérdeznéd, platós IFA vagy Suzuki Swift. Ganét hordani IFA, leugrani a teszkóba Swift. Ugyanez a helyzet a két fenti alkalmazással is. Amire LR való, arra azt használom, amire PS, arra azt. Hogy őszinte legyek, nem is igazán értem a kérdés mögötti gondolatmenetet.
2018. ápr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindkettő képszerkeztő... Mi nem érthető? Szerintem nem teljesen értesz a dolgokhoz csak a szád nagy :) A Lightroomot profik is használják. A photoshop sok felhasználási módja van. Többek között design, webdesign, rajz, kiadványokhoz designok, fénykép retus. A lightroom csak fénykép szerkeztésre jó, arra van kitalálva. (értsd fényképezőgéppel készült fénykép) azt kérdeztem hogy kinek inkább az lr, kinek inkább a ps..... alma vagy körte... kinek normál válasz, kinek más szidása
2018. ápr. 3. 18:40
 3/8 anonim ***** válasza:

"A Lightroomot profik is használják. "

Akkor neked az kell.

2018. ápr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm a kioktatást 18 év grafikusi gyakorlattal és több mint 25 év hobbi-fotós múlttal a hátam mögött. Ez mindig jól esik. Mesélj még, hátha tudsz újat mondani.


Addig is megismétlem az előző hozzászólásomat, lassabban, hátha most megérted: két teljesen különböző alkalmazás, két teljesen különböző feladatra.


Mivel a kérdésed úgy kezdődik, hogy a fotósokat szólítod meg, ezért szerintem kár is azzal foglalkozni, hogy egy grafikus (hentes, politikus) melyiket mire használná.


Fotósként is teljesen más a két alkalmazás felhasználási területe. A gyengébbek kedvéért: a PS elsősorban szerkesztésre, retusálásra való, míg a LR a képek kategorizálására, katalogizálására (vagy ezt meg tudod csinálni PS-ben?) és emellett ALAPSZINTŰ utómunkára.


Így már érted, te szakember?

2018. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én értettem a kérdést.

Szerintem a LR-ben elérhető "ALAPSZINTŰ utómunkára" lehetőségek megtalálhatóak a PS-ben is.

2018. ápr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez önmagában nem jelent semmit, hiszen a fenti példámnál maradva a Suzukiban és az IFÁ-ban is megvannak az alap funkciók, motor fék kormány, lehet velük közlekedni - mégis egész másra valók.


Igen, ps-ben és lr-ben is megvannak az alap retusálási funkciók. De ennyi. Egész Márta vannak kihegyezve.

2018. ápr. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztosan meglepne téged a történet, miszerint egyszer gépjárműhiányos napon egy ZIL billenőplatóssal ment ki egy kollégám megmérni, hogy mekkora a feszültség a panaszkodó fogyasztónál. A mérést nem befolyásolta a szállítóeszköz.
2018. ápr. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De ha te ezt rendszeresen csinálod, akkor nem a címben megszólított fotós vagy, hanem hülye. Már ne is haragudj.


Vagy most direkt tetteted annak magad?


Komolyan gondolod, hogy a képek katalogizálására, rendezésére, válogatására a ps is kiválóan alkalmas, illetve hogy az alapos, mélyreható, pepecselős utómunkát lightroomban is el lehet végezni?

2018. ápr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!