Hamar lemerülő akksi?

Figyelt kérdés
Kis digitális fényképező,régi már, sose volt baja(10 éves) vettem hozzá utángyártott akksit de azzal is hamar lemerül. Akkor ez már a gép hibája lehet? Ideje újat vennem?

2018. ápr. 20. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Utángyártott cucctól ne várj csodát..
2018. ápr. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
..vagy az utángyártott akksi egy kínai hamisítvány....
2018. ápr. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jó utángyártott aksikat is lehet kapni, én 2003 óta használok digitális gépeket nyilván az egy eredetivel és utángyártott tartalékokkal, a utolsó az ebay-es volt, postával együtt is olyan olcsón, hogy mindegy volt, kidobom-e, a megérkezés másnapján, azt is 5 éve gyűröm - teljesítményben megkülönböztethetetlenek az eredetitől.

Mondjuk ezek mind Canonhoz valók, és említett ebay-es kivételével mind egy cégtől (akkucentral.hu) vettem - az volt a Duna azon felén, amelyiken lakom, pénteken ötkor elhatározással, szombati vidéki fotózással, aztán már leragadtam náluk.

Mondjuk olyant is olvastam, hogy az utángyártottak valakinek extrém időjárási körülmények között nem feleltek meg.

Viszont nekem is volt Canon dslr-em, ami úgy ment tönkre, hogy első jelként ette az akkukat, ha beraktam, akkor folyamatosan. Még egy ideig úgy üzemeltették barátaim, hogy közvetlenül a fotózás előtt cuppantották bele az akkut, majd ki is vették.

Hát ezt csak a látószög szélesítésére írtam. :)

Noha említett 2003-ból való Canon kompakt még működik, de 10 éves ketyerénél én az első jelre a cserén gondolkodnék.

2018. ápr. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

10 éves gépnél az elektronika is tönkremehet. ha kiszáradnak a kondenzátorok, eloxidálódnak a forrasztások, vagy egyéb meghibásodás történik benne, akkor bármi baja lehet. sőt ilyen öreg gépbe valószínűleg már alkatrészt se nagyon tartanak hogy javítani lehessen. esélyes, hogy olcsóbb cserélni, mint javítani.


de azért érdemes egy szervizt megkérdezni róla, hátha mégis valami könnyebben orvosolható baja van. ha meg sem kérdezed szakembertől, akkor biztosan nem fog kiderülni..

2018. ápr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tipp: ez a gép már tud wifit? Nem lehet hogy folyamatosan keresi a hálózatot, és ez meríti?
2018. ápr. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)))) nem tud wifit viszont az extrém idöjárásos rész ugy néz ki stimmel ,mert most voltam kirándulni és nem merült tul hamar. ugyhogy esélyes hogy a telet nem bírja az akksi. tesztelem majd több fotóra ha nem birja a nyarat sem ugy ahogy kéne megkérdezek szervizt.
2018. ápr. 22. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!