Elemes vagy akkus?

Figyelt kérdés
Ha fényképezőgép vásárlásáról van szó, akkor melyik áramellátásút érdemesebb választani? Elemeset vagy akkumulátorosat?

2018. máj. 1. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

4 db tölthető elem 4-5 ezer Ft, egy akksi kicsit több (ha nem ebay-en szerzed be), viszont véleményem szerint az akksis többet bír, ráadásul azok lítiumosak, míg a tölthető akksi NiMH, és utóbbi szenved a memóriaeffektustól (ha jó helyen használom ezt a szakszót, remélem).


Én akksisra szavazok.

2018. máj. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*tölthető elemre gondoltam, de tulajdonképpen az is akkumulátor...
2018. máj. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Teljesen mindegy, ne ez legyen a szempont. Ennél sokkal fontosabbak vannak...
2018. máj. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A gyártók szerintem már mind átálltak a li-ionra (javítsatok ki, ha nem így van), inkább azt érdemes nézni, hogy a kiválasztott gép akkuja ne egy vékony lapka sajt legyen, hanem tényleg bírja a több órás melót. A gyári adatlapokon általában megtudod nézni a CIPA-méréseket, amik ugyan nem feltétlenül tükrözik a gyakorlatbeli valóságot (ált. többet is ki lehet sajtolni abból, amit mértek), de viszonyítási pontnak meg összehasonlítgatásokhoz jók.


Igazából tényleg egyéni preferencia kérdése. Nekem az elemes gép hosszabb távon nem jött be, de csak mert nem volt kényelmes hosszabb útra 4x4 elemet a táskába gyömöszölni, azokat cserélgetni, ehhez képest most akku + pótakku 1 + pótakku 2, és jó napot. Az áruk jellemzően magas, főleg, ha gyárit veszel.

2018. máj. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is az akkumulátorosra szavazok. Sokkal kényelmesebb és megbízhatóbb használni de csak tartalék akkuval. Ha közeleg egy esemény mindkettőt feltöltöm ( vagy csak rá töltök )és kész.

Az elemes géppel na ez nem így megy. Pontosan azért mint amit az első is írt, hogy az akkuk nem lítium-ionosak.

Ez azt jelenti, hogy a félig lemerült akkukat nem lehet csak úgy ki venni és rátölteni, mert azzal lerövidíted az élettartamát és a kapacitását is. A Nikkel hibrid akkuknak " lelki világa van ". Azokhoz csak körültekintően, és hozzáértéssel lehet nyúlni.

2018. máj. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

El is vittem a családtagomat ideggyógyászhoz, mert nem bírta a bonyolultságot, hogy 2 db Eneloopot kell cserélni az 1 db lítium helyett.

Az Eneloop épp úgy bírja a strapát, mint a lítiumok, de ha fél évente eszedbe jut, és kisütöd meg feltöltöd, akkor ugyanúgy jó nyolc évig.

Nekem a KDNP szerencsétlen akciója előtt volt szimpatikusabb a ceruza, mert akkor gyakorlatilag bármikor és bárhol volt egy benzinkút vagy Tesco, ahová be lehetett ugorni elemért, ha az ember elszámolta magát (a nyitvatartások nem álltak teljesen vissza). Lítiumnál ehhez az akkutöltőt is cipelni kell, meg 230-at keresni.

Árban persze... ha csak ezért veszel jobb ceruzákat (ami csak az Eneloop), meg jó töltőt hozzá, akkor persze olcsóbb két utángyártott lítium, stb. Nekem halomban állnak itthon, töltőkkel együtt, a vakuk miatt, hát ez a családban nem volt külön kiadás.


De az energiaellátás valóban másodabb rendű kérdés a fényképezési paraméterekhez képest. Gondolom én.

2018. máj. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6, Sztrogoff, nem nagyon értem ezt a szarkazmust, úgy meg különösen nem, hogy utána rögtön te is a kényelmi szempontokra térsz ki. A li-ion mindennapi használat során kényelmesebb (nekem legalábbis), én ezt büszkén vallom, vállalom és kitartok emellett a véleményem mellett. Arról nem is szólva, hogy nem csak 2 elemfoglalatos fényképezők léteznek, teszem azt, egy 4 elemes gépnél azért már lehet jókat bűvészkedni elemcserekor, miközben zajlik körülötted az esemény, éppen megszületik a zsiráfbébi stb.

Egy akkutöltőt semmivel sem bonyolultabb "cipelni", mint az elemeket, szabad konnektort is könnyebben találsz, mint benzinkutat (ahol szintén akad szabad konnektor, háhá), főleg ha indoor zajlik az esemény, sokszor elég ezeket 10-20 perceket tölteni, hogy még éppen hogy kihúzzák a napot. Arról nem is szólva, hogy a legtöbb töltőnek már usb-s, meg szivargyújtós stb. változata is van. Nem adok 2 évet, hogy minden nagyobb gyártónak (Nikon, Canon, Panasonic, Sony) meglegyen a maga power bankja, ezekre is egyre nagyobb igény mutatkozik.

2018. máj. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát... az baj.
2018. máj. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. máj. 2. 18:45
 10/11 anonim ***** válasza:

minden szubjektív és egyéni értékítélet függő. nincs egyértelműen jó és rossz, meg egyedüli igazság. szerintem sem az áramellátás alapján érdemes gépet választani. ezt inkább adottságnak érdemes tekinteni.


abban egyetértek, hogy a Li-Ion akkuk általában kisebb méretűek lehetnek és egy töltéssel többnyire tovább bírják. a rátöltést hivatalosan jobban bírják, de egy jó AA töltő figyel a kisütésre is és azért teljesen használhatatlanra nem vágja az AA akkut sem a rátöltés, szóval annyira azért nem kell tőle tartani sem. viszont új AA akkut olcsóbban kapsz, ha cserélni kell, amikor mégis elhasználódott. az újabb technológiák (pl. Eneloop) meg tényleg jóval jobbak a korábbiaknál, pl. már feltöltve árulják őket és nem merülnek maguktól.


AA elemet talán esélyesebb, hogy tudsz valakitől kölcsön kérni (már csak azért is, mert a profi vakuk is mind azzal működnek, nem Li-Ion akkuval), míg a spéci Li-Ion akkuból kisebb eséllyel használnak pont ugyanolyat mások is.


ha pl. otthon felejted a töltővel együtt az akkut is (pl. mert feltetted tölteni és aztán elrohantál), akkor fújhatod a Li-Iont, viszont vehetsz AA elemet/akkut és tudsz fotózni..


az elemet (vagy épp Eneloop akkut) megveszed, beteszed a gépbe és azonnal tudod használni, rögtön meg vagy mentve, nem kell várnod a töltögetéssel.

HA van nálad töltő, HA találsz konnektort, HA van is benne áram (mert ez még reptéren sem mindig van így), akkor is időbe telik az akku töltése, hogy legyen benne valamennyi áram. a PowerBank meg nem minden típusnál működik, hogy a jövőben mi lesz, az meg egyelőre fikció.

a Li-Ion töltőt cipelni sem foglal kevesebb helyet, mint még 4-8 db ceruzaelemet/akkut vinni magaddal. egyébként a AA/AAA töltők sem feltétlenül nagyobbak egy Li-Ion töltőnél, szóval a ceruzához is ugyanúgy vihetsz töltőt és bár nem szereti a rátöltést, de ha rákényszerülsz, akkor is simán használható marad utána is.

2018. máj. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!