Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet érdemes...

Milyen fényképezőgépet érdemes venni kezdő fotósként?

Figyelt kérdés
Mindenképpen tükörreflexes gépet szeretnék.Canon vagy Nikon a jobb?

2018. máj. 14. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Öttel a kérdésed alatt egy kérdés erről szól.

(Alatt: kategória és alkategória felsorolás)

2018. máj. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves valaszolo!

En magam is olvastam arra a kerdesre erekezett valaszokat,de nem talaltam szamomra erdemleges informaciot.Ha ugyanarra a kerdesre gondolunk,(Canon vagy Nikon?)akkor sajnos ez a helyzet.Epp ezert irtam ki a kerdest.Nekem igazabol mind1 hogy Canon vagy Nikon mindketton belul vannak alkategoriak.Kezdo,halado,profi,felprofi stb.Mar utana neztem mas weboldalakon,hogy mit ajanlanak,de oszinten szolva olyan helyrol is akarok informaciot szerezni,ahol kevesebb eselye van annak,hogy valaki olyan ajanlatot kapok,amit kevesbe befolyasol az,hogy az adott szemely milyen cegtol kap tamogatast.Persze ezt nem reklamozzak,igy egy blogiro is siman huzhat ebbol hasznot.Visszaterve a lenyegre,olyan emberek velemenyere vagyok kivancsi akik azert ajanlanak fenykepezogepet,mert tapasztalata szerint o azt tartja jonak.Nem az erdekel,hogy milyen marka,hanem,hogy az adott markakon belul milyen gep felelne meg egy kezdo szamara.

2018. máj. 14. 17:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

De ha nem írod ki, hogy mi nem érdekel, akkor nyilván ugyanolyan kérdésekre ugyanazoktól a válaszolóktól ugyanazokat a válaszokat kapod...

A kérdésed ilyen általános formában azért megválaszolhatatlan, mert a különféle fényképészeti feladatokra különféle technika tud kihegyezve lenni. Én egyébként a Canon egyes gépeit ismerem, kommersz objektívekkel jó fényben az eredmény kielégítő a legolcsóbb gépekkel is. Ha valamelyik ebből hiányzik, akkor a kétszámjegyű változatok a minimum. De sötétben például a 6D. Ésígytovább, végtelen sorban.

egyébként az adott kérdésre már csak azért is utaltam, mert a 4. válasz igen élesen megkülönbözteti a Nikont és a Canont - ami a kérdésed volt, bár később pontosítottad, hogy ez nem is kérdés.

2018. máj. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindkét márkával vannak tapasztalataim, de ennek ellenére nem tudnám kifejezetten valamelyiket javasolni... Attól függ, hogy mire akarod használni és mennyit szánnál rá.


A Canon és a Nikon más-más elvek alapján tervezi a vázait, tehát mi hiába ajánljuk az egyiket, lehet, hogy neked pont a másik logikája jön jobban. Én mindenekelőtt azt javasolnám, hogy menj el egy boltba és vedd kézbe őket, nézd meg a menüiket és döntsd el, hogy melyik áll rá jobban a kezedre.


Egyébként a legnagyobb különbség a kettő között, ha röviden kéne összefoglalnom, akkor annyi, hogy a Canon inkább az egyszerűségre és a megbízhatóságra; míg a Nikon inkább a testreszabhatóságra és a felhasználói igények kielégítésére törekszik.

2018. máj. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!