Mit lehet elérni vele?

Figyelt kérdés

Rengeteget gondolkoztam azon, hogy pár ismerősömmel és barátommal kisfilmet forgatnánk. Az ötleteim és eszközeim megvannak hozzá, ahogy minden, de lenne pár kérdésem: ha egy kisfilm jól sikerül, akkor lehet-e vele nyereményt elérni? Például felkereshet egy cég, mert tetszik neki a kisfilm, vagy akár pénzt is lehetne vele nyerni? Továbbá mit gondoltok a kisfilmekről?


Előre is köszönöm!



2018. máj. 28. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyből a pénz, nyilván.
2018. máj. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó ötlet! Mindenképpen tegyétek fel a Youtubera, ahol felfigyelnek majd rátok. Videómánia szokta újradolgozni a legjobb Youtube videjókat.
2018. máj. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én sosem nézek kisfilmet, teljesen értelmetlen dolognak találom.
2018. máj. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem értelmetlen dolgok, a legjobb kisfilmek ütősen, hatásosan dolgoznak fel fontos témákat. (habár van olyan, ami egy 12 éveseknek való "a drog rossz" szinten 'dolgoz' fel egy fontos témát, na azok a szájbarágós szarok bénák) És igen, nevezhetsz velük pályázatra amivel akár pénzt is kereshetsz, de ne ettől várj biztos keresetet, pláne hogy nagyon jó filmeknek kell lennie. Ha olyan filmekre gondolsz, mint egy zenei videoklip akkor meg vállalkozónak kell lenned, kell, hogy legyenek jó anyagaid, amit szívesen mutatsz mintának.
2018. máj. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem ilyenekre gondoltam. Egyébként azért gondoltam, hogy kisfilmeket kezdenék el gyártani, mert rengeteg ember szerint sikeres lehetnék benne, megvan a tehetségem hozzá. Imádok könyveket, novellákat írni/olvasni, illetve fotózni és videózni, és sok kreativitásom van. Sok pár perces videókat forgattam le és szerkesztettem meg, amiket barátokkal készítettünk saját magunk szórakoztatására és egyre többet nyaggattak azzal, hogy próbáljuk meg ezt.

A helyszínekkel sincs gond, hisz akár egy horror jelenethez is rengeteg elhagyatott hely van, ami jó történettel jól megcsinálva horrorisztikus élményeket nyújtana, de a romantikus, akció és egyéb témájú kisfilmekkel sem lenne gond, ahhoz is rengeteg helyszín lenne.

2018. máj. 29. 09:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor meg azt kell mondanom, hogy az olyan kisfilmekre, amik igazából rendes filmek csak röviden, arra nincs nagy igény. Persze hobbinak teljesen jó- már ha találsz hozzá embereket akik szerepelnének benne.
2018. máj. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 SIDLER22 ***** válasza:
Nyeremény talán nem lesz belőle. Ezt így látatlanban nem tudom megmondani. De ha YouTube-on híres kisfilm lesz és televágod reklámokkal akkor szép kis summa jöhet belőle :)
2018. máj. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha mélyebben akarsz tájékozódni a témával kapcsolatban, ajánlom a Magyar Halivud közösséget.Amatőr/független filmesek gyűjtőhelye, de szerintem nagyon profi emberek vannak ott ;) Ha nyereményt nem is, de nyereséget tud hozni egy jól kivitelezett munka.Viszont majd ha komolyabb cégekkel tárgyalsz, javaslom, hogy a retorikádon csiszolj. ;)
2018. jún. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

már hogy ne lenne létjogosultsága a kisfilm kategóriának? Deák Kristóf Oscar díjat nyert tavaly egy kisfilmmel. a műfaj önálló kategória az Oscaron és egy rakás másik szakmai pályázat is létezik ilyenekre - már az elkészítésüket is meg lehet pályáztatni, meg a kész alkotásokat is lehet versenyeztetni. ehhez persze le kell tenni valamit az asztalra, de a műfaj létezik, sokan és sok helyen komolyan veszik és érvényesülni is lehet vele, ha valaki elég jól csinálja.


ahhoz, hogy egy kisfilm (vagy bármi más) sikeres legyen, önmagában nem elég megcsinálni és az sem elég, hogy jól sikerül. a neheze innen jön, hogy észre is vegyék a jól sikerült munkádat, elismerjék és értékeljék is és hogy lehetőleg te húzz belőle hasznot, ne mások. ehhez kell ismerni a pályázatokat, a marketinget, azokat a lehetőségeket, ahonnan ismertség, elismerés és pénz jöhet.


hogy neked/nektek mit sikerül kihozni az eszközeitekből és a műfajból, az meg első sorban rajtatok múlik. azzal azért nem árt tisztában lenni, hogy a tehetség jó, ha van, de önmagában kevés, mert ide komoly szakmai tudás is kell. ezt nem lehetetlen felszedni, feltétlenül filmművészetire, vagy bármilyen iskolába sem kell járni hozzá, de a tehetség és a kerativitás önmagában még édes kevés, hozzá. akárcsak a magas intelligencia is kevés a komoly tudáshoz. jó alap, de önmagában kevés. a tehetséget szorgalmasan fejlesztve és komoly tudást szerezve leszel majd valahol.

ennek persze fontos része, hogy csináld/játok, gyakorlj/atok és folyamatosan tanulj/atok, fejlődj/etek, sose érjétek be azzal a tehetséggel és tudással, ami már megvan, mert mindig van hova fejlődni.


az egy teljesen működőképes lehetőség, hogy amiket csináltok kisfilmeket feltöltitek a YouTube-ra és megpróbáljátok felfuttatni, ismertté tenni a csatornát, hogy minél többen nézzék és minél több figyelem, talán támogatás és bevétel is legyen belőle. ha magukról, vagy épp sminkelésről kamerába beszélős tiniknek sikerül a YouTube-on befutni és sikert elérni, akkor kisfilmeknek miért ne sikerülhetne?

2018. szept. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!