Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik eszköz szinvilága van...

Angyalka027 kérdése:

Melyik eszköz szinvilága van közelebb a felvett kép valós színeihez?

Figyelt kérdés
A fényképező (dslr) kijelzőjén és a mobiltelefonokban is sokkal szinesebben, élénkebben jelennek meg a fotók mint egy laptopon (jó képernyő beállitások mellett). Melyik áll közelebb a valósághoz amit a gép valójában készitett ?Retus szempontjából kérdem. Tudom milyen monitort kéne venni de egyenlőre erre szeretnék választ kapni.
2018. júl. 23. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Semelyiké avagy mindegyiké.


A fényképezőgépben egy fénymérő szenzor lövi be a helyes expot, de mint minden automatika, így ez sem tévedhetetlen (feltételezem, hogy RAW fotókról beszélünk most és nem a váz által kiköpött JPEG-ről). Én konkrétan még nem láttam olyan fényképet, aminél utólag ne lehetett volna állítani a színhelyességen. Ha fontos, hogy a képen a valós színek köszönjenek vissza, akkor szürkekártyát kell használni.


A laptopok képernyőjéről annyit, hogy azok inkább az akkuidőhöz vannak optimalizálva, így többnyire alacsony fogyasztású gagyi TN-panelekről beszélünk, amiknek a színhelyessége sok esetben nulla. "Olcsóbb", színhelyesek monitorok közül én a DELL-ek híve vagyok, de nyilván azokat is kalibrálni kell műszerrel használat előtt.

2018. júl. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocs, utólag nézem, hogy rosszul értelmeztem a kérdésedet.


Ha arra vagy kíváncsi, hogy melyik megjelenítő eszköz tudja lefedni a fényképezőgép által készített kép színeit, akkor mindenképpen az IPS monitorokat mondanám. Azt tudni kell, hogy fotózásban a szabvány az sRGB, ha ezt a színteret le tudja fedni a képernyő, akkor színhelyesen is meg tudja jeleníteni a fotókat. A színkalibrációt persze el kell végezni, hogy tényleg színhelyes legyen a megjelenített kép.


Az UHD monitoroknak ugyanakkor papír szerint már le kell fedniük az Adobe RGB színteret is és nekem meggyőződésem, hogy 10 év múlva már az lesz az alap mindenhol...

2018. júl. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A fényképező (dslr) kijelzőjén és a mobiltelefonokban is sokkal szinesebben, élénkebben jelennek meg a fotók mint egy laptopon (jó képernyő beállitások mellett)."

Ez a mondat lefordítható magyarra:

Kicsiben sokkal színesebben, kontrasztosabban jelennek meg a képek, mint nagyban.

2018. júl. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!