Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tömören mi a különbség az...

Angyalka027 kérdése:

Tömören mi a különbség az Adobe Photoshop és a Lightroom között szempontjából?

Figyelt kérdés
Tud e egyik többet a másiknál utómunka minőség szempontjából?
2018. júl. 31. 00:26
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
2018. júl. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

LR alapvetően kategorizálni, rendezni van, plusz az alapvető, egyszerű szerkesztési feladatokat látja el.


PS a komoly beavatkozásokra való.

2018. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Alapvetően másra való a kettő. a Lightroommal az alapvető expozició korrekciókat lehet elvégezni. Pl. fehéregyensúly, gamma, tónusok, körbevágás, zajszűrés, forgatás, fényesség korrekció stb. a Photoshop egy grafikai program amivel a képet magát tudod módosítani (pl. retusálás, rárajzolni valamit ami nem volt ott). Igazán úgy fogalmaznék, hogy a kettő kiegészíti egymást. Ha nem akarsz nagyon kreatívkodni akkor az alapvető útómunkát az LR-el el lehet végezni, és az is elegendő. Egyébként meg egy csomagban elérhető a kettő és nem is kérnek érte túl sok pénzt, én totál amatőrként is előfizettem rá, és így mindkettő megvan egy csomagban (12,69 EUR egy hónapra, útoljára 4149Ft-ot vont le tőlem a bank a kártyámról). Ez számomra még az az összeg amit erre áldozni vagyok hajlandó, mert nekem ez a kedvenc hobbim.
2018. júl. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Előzőhöz, egy gondolatot kifelejtettem, hogy mióta megvan 2 fotó esetén nyúltam a PS-hez, a többi néhány ezer fotó esetén elég volt az LR (Lightroom). Bár én nem szeretem az agyon effektelt fotókat.
2018. júl. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Ezt a kérdést még éppen volt értelme feltenni, mivel többet nem lesz "csak" Lightroom.
2018. júl. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

Nem lehet összehasonlítani őket, mert teljesen más célra való a kettő. A Photoshop alapból nem is tud RAW fájlokkal dolgozni, csak a Camera RAW pluginnal. A Photoshop pixel-alapú képek manipulálására lett kitalálva, aztán rájöttek, hogy jó lenne ha RAW fájlokat is lehetne vele szerkeszteni, mert azzal belépőt nyernének a fotós piacra. Később rájöttek, hogy ez a pluginosdi nem az igazi, ezért kifejlesztették a Lightroom-ot, amit direkt utómunkára készítettek.


A régi fotósok általában azért ragaszkodnak a PS-hez, mert amikor ők kezdték, akkor az volt csak és hozzászoktak.


Aki a fotóit inkább manipulálni szereti (belógó dolgok eltüntetése, tükröződés, napfény utólagos berakása, stb.), mint utómunkázni (fehéregyensúly, színek állítása, lencsekorrekció, képkivágás, stb.) annak inkább a PS való. Aki inkább az utómunkára megy rá, annak inkább a LR. A kettőt persze lehet együtt is használni, de ha valakinek fontos a jogtisztaság, akkor nem biztos, hogy meg tudja fizetni a kettőt és inkább a PS-t veszi meg, mert az ingyenes Camera RAW pluginnal lényegében kiváltható a LR.

2018. aug. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

"A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad."


Mi rosszat írtam??? 10 éve dolgozok mindkettő szoftverrel.

2018. aug. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

Mert ritkán érvényesülnek ész-indokok a lepontozásnál, legtöbbször a kispályás bosszú dominál, de nem tudom, ez miért meglepetés neked, ha ebben az országban élsz. :D


Már nem emlékszem, hogyan volt az eleje, miként indult 2006-ban az Adobe terjeszkedése, pedig érintve voltam, mert pénteken vettem egy Rawshootert, hétfőn meg olvasom a bejelentést, hogy az Adobe megvette, és beintegrálja a saját gyártmányába valahogy. :D

Pár éve (2011, jó pár éve) ez a fejlesztő társaság felszabadult, és a régi regisztráció alapján kaptam egy emailt, hogy videosokat segítő programokat fejlesztenek, érdekel-e. Visszaírtam, hogy önök azok, akik cserbenhagytak 2006-ban? :) Válaszoltak, hogy ha nem békéltem meg, elnézést kérnek. :)

2018. aug. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!