Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Betanuláshoz, kezdőnek egy...

Betanuláshoz, kezdőnek egy Nikon D5300-as gép? Később munkára? Utómunkához pedig Macbook pro?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon érdekel a fotózás, szeretnék elindulni egy úton, fejlődni folyamatosan, esetleg alkalmi munkákból megélni az egyetemi tanulmányaim alatt.

Nézegettem és egy Nikon D5300-as gépre jutott a választásom, először az alap kittel járó obival tanulgatnék, később néznék hozzá jobbakat, amikkel akár már dolgozni is lehetne.

Van ismerős a szakmában, arra gondoltam kezdetben elmennék vele és megnézném miket hogyan csinál, ilyesmik.

Meg utómunkákra néznék egy Retina Macbook Pro 13" late 2013-at.

i5, 512 ssd, 4-8 gb ram.

Ez megfelelne erre a célra ? Valakinek esetleg tapasztalata ?

Mindenképp laptopot szeretnék, mert imádok utazni és járni a világot. Vonaton pedig van elég idő dolgozgatni képeken.

D5300-at is használtan venném, nem túl sok expóval. Esetleg packekben több obival, ahogy jobban megéri.



2018. nov. 14. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Oké, MacBook, meg minden, de 13"-os képernyővel engem ki lehetne üldözni a világból, ha utómunkáról van szó. De még a 15" is kevés. Laptopon én max. leválogatom a képeket, itthon rá van kötve külső monitorra (26"), azzal utómunkázni már rendben van. De ez csak az én tapasztalatom/véleményem.
2018. nov. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Belépő játékcucc, de tanulni elég. Munkára szerintem alkalmatlan, viszont alkalmi munkát nem tudsz vállalni (legalábbis fotózáshoz kapcsolódót nem) mert az végzettséghez kötött.
2018. nov. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem amit írsz, köszönöm a véleményed. Amikor itthon vagyok én is rákötném egy 28"-os monitorra, nyilván kényelmesebb, ha lehetőség van rá.
2018. nov. 14. 21:43
 4/10 A kérdező kommentje:

#2

Egy páros fotózás, vagy kisebb költség vetésű esküvő ?

Nézik a papírt mindenhol ? Nem hinném.

Ismerősöm folyton kapja a munkákat, holott szaktárs, semmi papírja nincsen, csak ugye egy cég ami alatt tud futni, kiépítette az ismeretségi köreit és jól csinálja. Azért megél belőle bőven. Szerencse/érzék kérdése is persze.


Nem is a pénz a legfőbb szempont az egészben, hanem ő is pl. természetes mosolyt csal a fotózkodni vágyóknak az arcaira és az eredmény varázslatos. Ég és föld a "Csíz" és mondjuk egy kisebb poén elejtése után létrejött kép.

2018. nov. 14. 21:54
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudod felvenni a tevékenységi körödbe a fotózást, innentől nem vagy számlaképes, nem tudsz legálisan dolgozni. Ha a NAV megfog helyből az itt elkölteni szánt pénz többszörösére fog büntetni. Esküvőt fotózni pedig eszedbe ne jusson megfelelő rutin, tudás és főleg redundáns felszerelés nélkül. Nem állsz készen rá és az első két-három évben nem is fogsz.
2018. nov. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2018. nov. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

kezdésnek bármilyen gép jó, így a D5300 is, ahogy szerkesztésre is szinte bármilyen gép jó, főleg eleinte, leginkább annak függvényében, hogy milyen szerkesztéseket is akarsz végezni.


a tanulás és a fotózás, de még a munkavégzés sem a géptől függ, hanem első sorban attól, hogy milyen képeket tudsz vele készíteni. a komolyabb gépek nem első sorban a képminőségben nyújtanak jelentősen jobbat, hanem kezelhetőségben, használhatóságban, kényelemben, gyorsaságban, hatékonyságban és jobban bírják a nagyobb igénybevételt, amit a napi munka és olykor extrémebb körülmények jelentenek.


ahogy már írták, fényképész OKJ képesítés nélkül nem veheted fel a vállalkozásodba a fotózási tevékenységet, enélkül pedig legálisan nem végezhetsz ilyen tevékenységet.

[link]


persze a megrendelőidet lehet, hogy nem fogja zavarni, hogy nincs papírod és lehet, hogy a barátodnak se volt még gondja belőle, de ha hirdeted magad és sok emberrel üzletelsz, akkor előbb-utóbb simán kaphatsz egy NAV ellenőrzést, akkor szépen megbüntetnek, amiért feketén üzletelsz vele, mint pár éve egy mikulást is.

[link]


egyébként a fotózásban nem az a nagy kihívás, hogy a gépet használni megtanuld (bár a #6-os által linkelt videó zseniális és nagyon találó), hanem az, hogy tényleg meg is tudj élni a fotózásból (pláne úgy, hogy legálisan számlázva csinálod, nem feketén), mert igény az van rá, de normálisan megfizetni, hogy egy családot, meg minőségi felszerelést fenn lehessen tartani belőle, az nagyon nehéz. ha pedig te áron alul kezdesz el dolgozni csak azért, hogy betörj valahogyan a piacra (mint nagyon sok kezdő szokta csinálni), azzal nem csak magadnak ártasz, hogy olyan olcsón kell dolgoznod, ami gyakran meg sem éri, hanem minden más fotóssal is, mert letöröd az árakat és mások se tudnak megélni belőle, nem csak te.


ha megélhetésként is akarod űzni a fotózást, akkor mindenképpen képezd magad üzleti, gazdasági, vállalkozási ismeretekben is, ne csak fotózásban, mert fotósként nem csak fotóznod kell, hanem a saját vállalkozásodat felépíteni, menedzselni és jövedelmezően működtetni is.

2018. nov. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
alkalmazottként egyszerűbb helyzetben vagy, mert ott nem feltétlenül nézik, hogy van-e végzettséged, amikor felvesznek dolgozni egy céghez és az üzleti dolgokkal sem neked kell foglalkozni, mert a cég adja a munkát, neked csak a fotózással kell foglalkoznod. mivel általában irányítják is a munkád alkalmazottként, így beletanulni is könnyebb beosztottként, mint a saját vállalkozásodat működtetve és jobb esetben akár az üzleti dolgokba is beletanulhatsz így.
2018. nov. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Menedzsmentet hallgatok, szóval amit írtál, hogy az előnyös hozzá, az akár még meg is lehet.

Van olyan cég amely foglalkoztat így ? Ilyen fix állás, vagy a havi 15 napos alkalmi munkás viszonnyal ? Utóbbi előnyösebb lenne.

2018. nov. 15. 08:41
 10/10 anonim ***** válasza:

vannak cégek, amik alkalmaznak főállásban fotósokat, akik havi fixért dolgoznak nekik. azt nem mondom, hogy sokan vannak, meg azt sem, hogy nulla tudással be lehet kerülni, de azért lehetőségek léteznek. hogy milyen elvárásaik vannak és milyen időbeosztással, fizetéssel lehet elhelyezkedni, az végképp olyan részlet, ami cég és helyzet függő - meg hogy mit sikerül kialkudnod.


nyilván a fotózásnál is igaz, ami minden más állás esetében is, hogy minden munkáltató a számára tudásban, képzettségben, tehetségben és minden más szempontból is minél jobb, leginkább megfelelő munkavállalót akarja alkalmazni.

2018. nov. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!