Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen engedélyek és honnan...

Milyen engedélyek és honnan kellenek a drónhoz?

Figyelt kérdés

Tervezek venni egy Xiaomi mi dronre 4k-t vagy egy DJI Phantom 3 SE drónt. Azzal tisztában vagyok, hogy szükséges hozzá valamilyen engedély. Olvastam több helyen is, de nem teljesen értem... A kérdések: honnan (helyszínileg) kell milyen engedélyt szerezni? Ez milyen idő/napszakokra vonatkozik? (mármint az engedély)

Van-e korhatár?

Kb mennyibe kerül?

Olvastam, hogy valami biztosítás is kell, ezt kérlek valaki kifelytené?

Magasabbról készült felvételeket csinálnék. Pl. belvárosról, erdőkről... Persze ezeket úgy, hogy mások személyi jogait ne sertse. (Nem megyek közel random emberekhez, nem követem őket)


A segítséget előre is köszönöm szépen!



2018. dec. 8. 23:32
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
27%

Én a biztosítás részét tudom értelmezni, az engedélyhez nem értek.

Felelősség biztosítás kell, ezt akármelyik biztosítónál meg tudod kötni, kérj árajánlatot, Generali pl. Ez akkor fizet, hogyha valaki másnak kárt okozol, mondjuk ráesik a drónod és megsérül vagy ráesik a kocsira és betörik a szélvédője. Azt nem tudom, de meg kell érdeklődni, hogy csak fizikai károkra érvényes-e vagy van-e olyan, ahol mondjuk csak rosszakaró feljelent, mert őt ez zavarja vagy mert éppen levideóztad a tudta nélkül.

2018. dec. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Olvastam több helyen is, de nem teljesen értem... "

Olvass tovább:

[link]

2018. dec. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De helyszínileg hol kell engedélyt szerezni? El kell menni valahova, vagy lehet otthonról is végezni? Esetleg valami vizsga kell hozzá? És ha megvan az engedély, milyen helyeken használhatom?
2018. dec. 9. 11:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Annyira gyenge a szabályozása, hogy ha teljesen törvényesen akarod csinálni, akkor felejtsd el.
2018. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Város felett nagyon magasan illetve lakott területektől távol használnám. Ilyenkor nagy az esély, hogy "elkapjanak"?

Egyébként ezzel a légtéri engedéllyel vagy mivel nem vagyok teljesen tisztában. Ha én modnjik január 31-én akarok repülni akkor január 1-jén be kell jelentenem? És az a 3000 forint egyetlen alkalomra vonatkozik?

2018. dec. 9. 14:47
 6/6 anonim ***** válasza:

"De helyszínileg hol kell engedélyt szerezni?"

Azért javasoltam az olvasást, mert a linken megtalálod a szükséges információt.

[link]

2018. dec. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!