Tudtok olyan fotós oldalt vagy csoportot ajánlani, ahol a fényképek mellett a beállítások is fel vannak tüntetve? (Rekesz, záridő, ISO, mélységéllesség). Vagy valamilyen program ahol gyakorolni, fejlődni tudnék?

Figyelt kérdés
Meguntam, hogy automata módban fotózzak, szeretnék kreatívabb képeket képszerkesztés nélkül elérni. Tudtok segíteni, hogy a gyakorlásnak milyen módját válasszam?

2018. dec. 28. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A Flickr képeihez általában felkerülnek az EXIF adatok is (max ha a feltöltő törli, vagy pl. régi manuális obival fotóztak, akkor nem látni). Ott van egy halom csoport is gépek, objektívek, témák stb. szerint, nagyon hasznos nézegetni a fotókat.
2018. dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TR75 ***** válasza:
100%
fotozz.hu
2018. dec. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszoló tökéletes tippet adott. Ott mindent megtalálsz.

+ Bár ez nem a reklám helye, de tanuláshoz ajánlanám Budai Petur youtube csatornáját.

2018. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Átlag témánál elég nagy rugalmasság van a beállításokban, szóval szerintem ezzel nem mész semmire. Tökmindegy a szenzornak, hogy ISO 100 és 1/500, vagy ISO 200 és 1/250. Hacsak (!) nem zajosodik be a szenzor már azzal az értékkel, és hacsak nem mozdul be a téma már azzal az értékkel. De innen jutunk el a következő megállapításig:

Rendszer gyanánt kellene elsajátítani a fényképezés technikáját, szerintem.

Hát, ez kb egy vékony könyvecske.

Ettől persze még mindig érdekes lehet, hogy extrém fotót mivel lőttek, de a vékony könyvecske elsajátítása és a képre nézés után úgyis tudja az ember.

2018. dec. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld jel.
2018. dec. 28. 18:57
 6/8 anonim válasza:
Bocsi az offért, de érdekelne egy ilyen vékony könyvecske! :)
2018. dec. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az alapismereteket még a fényképezőgépgyártók által mellékelt kézikönyvben is leírják, érdemes mindenképp azzal kezdeni, mert ott azt is leírják, mit hogyan tudsz a saját gépeden beállítani.

van továbbá egy rakás fotózás alapjai, digitális fotózás alapjai, stb. könyv, netes cikk, YouTube és egyéb videó. szinte teljesen mindegy, hogy melyiket választod ki. Joe McNally és a National Geographic könyvek népszerűek szoktak lenni, de mindenkinek más jön be. az iskola rendszerű fotós oktatásban úgy tudom, még mindig a jóval a digitális korszak előtt íródott Heffele-Sefcsik: Fényképezés könyvet kérik alap tananyagként - nem véletlenül: akármilyen gyorsan fejlődik a digitális technika a fotózás fizikai alapja 100 éve semmit sem változott. ha egy 100 éves könyvből megtanultad, akkor a digitális gépen is ugyanúgy tudod használni a tudásodat (nyilván nem árt azért a digitális technikára vonatkozó praktikus különbségekkel kiegészíteni a tudásodat, de az alapok ugyanazok az analóg fotózásnál is).

2018. dec. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ahogy már mások is leírták a Flickr-en, fotozz.hu-n és pár másik hasonló oldalon divat az ilyen értékeket kiírni, de ahogy Sztrogoff is írta, ezekkel önmagában egyáltalán nem biztos, hogy bármivel beljebb leszel, mert totál helyzetfüggő, hogy milyen értékekkel kell/érdemes fotózni. ha csak egy kicsit elfordulsz és más irányba nézel a géppel, máris totál más beállításokra lehet szükség. sokszor meg az a fontos, hogy milyen látványt is akarsz elérni a képen, ezért kell az összefüggéseket, a beállítások működését megismerni, nem csak a számokat. önmagában az, hogy ilyen képet ilyen beállításokkal csináltak sehova nem vezet, ha nem érted, melyik beállítás miért felelős, hogyan működik a fénymérés és annak milyen típusai miben térnek el egymástól, hogyan hat a képre, ha módosítod a beállításokat, vagy másik fénymérési módot választasz és az adott helyzetben miért úgy döntött a fotós a gép beállításairól.
2018. dec. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!