Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D40 gépen Nem tudom a...

Huszek82 kérdése:

Nikon D40 gépen Nem tudom a rekesz értéket 3.5 alá állítani. Lehet hogy az alap objektív nem jól van felrakva?

Figyelt kérdés

2019. jan. 1. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az alap objektív nem tud ennél többet?
2019. jan. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem is tud annál többet az alap obi.
2019. jan. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Esetleg még valaki megismétli amit írtam? Köszönöm.
2019. jan. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az is lehet, hogy nem is tud annál többet az alap obi.
2019. jan. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az alap objektív nem tud ennél többet.
2019. jan. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utána kell nézni az alap objektív tulajdonságainak, mert lehet, hogy ennél többet nem tud! :) Egyébként, ha nem tévedek az alap obik tényleg nem tudnak többet általában.
2019. jan. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet hogy az alap objektív nem jól van felrakva?"


Pedig ez a probléma. Le kell venni az alapobjektívet és felcsavarni egy, 3,5-ös rekesznél nagyobb nyílással rendelkező objektívet. Ugyan is ez a lencse fizikai tulajdonsága, se nagyobbra állítani, se letölteni nem lehet nagyobb nyílást.

2019. jan. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Esetleg még valaki megismétli amit írtam? Köszönöm."


Persze, sőt ki is egészithetem.


Ha az "alap" objektived 18-55mm - F/3,5-5,6-os akkor azt akárhogy rakja fel (egyébként is csak egyféle módon lehet felrakni) nem fog 3.5 alá menni, sőt 55mm-en 5.6 alá se.


Megoldás: Nagyobb fényerejű objektivet kell venni. Olcsó megoldásnak "láb zoomos" obit tudok ajánlani pl egy 50mm 1.8-ast. Nálunk "szinte" fillérekért osztogatják (100-120 Euró). Persze nem profi obik azaz nem kell csodákat várni, de valamit valamiért.

2019. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!