Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nektek hogy tetszik ez a videó?

Nektek hogy tetszik ez a videó?

Figyelt kérdés
[link] csináltam egy kis hangulatvideót kíváncsi lennék a velemenyetekre mi tetszik mi nem stb
2019. jan. 10. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?

Nekem nem tetszett. Sokszor , főleg amikor a cipődet mutattad, olyan volt mintha elfelejtetted volna a kamerát kikapcsolni,és az mindent felvesz amit nem kéne. Darabos mozgás, vagy túl gyors, szinte fáj az ember feje tőle. Sokat nem látni..Egyedül a kacsák jöttek be

2019. jan. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Megkaptam az üzeneteidet.

Itt válaszolok.

Amikor azt írtam, hogy olyan mintha elfelejtetted volna kikapcsolni a kamerádat, azt arra értettem, hogy ebben a 1 perces videóban túl sokszor videózod a cipődet. Sokan csinálják ezt "véletlenül" amikor kameráznak, majd azt hiszik kikapcsolták, de a felvétel megy tovább, és csak a lábukat ahogy lépkednek veszi fel. Egy hiba, de te direkt csináltad. Felesleges felvétel.

Amikor azt írtam, hogy túl gyors. Akkor a zoomolásra gondoltam. Túl gyorsan közelítesz egy épülethez vagy tájhoz. Ugyanez a gond a végén amikor ismétlésre teszed. Így ez nem hangulatvideó, mert zavarja a szemet. De írtam pozitív dolgot is. A kacsák jók voltak.

Ha hangulat videót akarsz csinálni az jó ötlet. De akkor mutass érdekes dolgokat (az épületek nem volt rossz ötlet) mutass szép dolgokat. Ne azt, hogy a cipődről vered le a havat. Ne kapkodj a felvétellel. Nem kell állandóan gyorsítani, lassítani a videót.

A másik: Mivel nem írtad ki, így nem tudhattam, hogy gyerek vagy még. De ettől függetlenül. Ha kiteszel bármit is a világhálóra legyen az videó, ének, kép, vagy elviseled a kritikát, vagy ne tegyél ki semmit. Kritikákból tanulni is lehet.

2019. jan. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Fontos, hogy a témaválasztásod ne csak a címből derüljön ki, teremtsd meg azt a hangulatot, amit te éreztél a helyszíneken. Ha nincs a cím, akkor őszintén szólva fogalmam sincs, hogy mit akarsz elmesélni ebben az 1 percben.


De haladjunk sorban. Rögtön az első kép egy kissé esetlen svenk, amely lehet, hogy mondd valamit egy debreceninek, de tőlem bárhol lehetne ez, akár az én városomban is. Egy fagyott vízfelület, háttérben parkkal. A lényeg, hogy semmi karakterességet nem mutatsz meg, egyszerűen tájékoztatod a nézőt, hogy "tessék, itt van ez, így néz ki". Én pedig keresem az érdekes dolgokat, amik rossz fényviszonyok között a háttérben sétáló emberek lehetnek jobb híján, a látómezőm nagy részét mégis egy nagy szürke paca foglalja el.


A második snitt szép lett, jól irányítja a tekintetemet, egyenletes a kameramozgás és filmes hatást kelt. Kár, hogy nem sokat tesz hozzá a témához, de képileg tetszik, a szaggatott lassítás is talán egyedül itt lehet indokolt.


Utána ismét jellegtelen kép. Következik a cipős. Ez miben járul hozzá Debrecen téli hangulatához? Ismét a park, a fent leírtak érvényesek itt is, annyi különbséggel, hogy kicsit szerencsésebb a kompozíció, de cserébe vibrál a kép az utólagos stabilizálás miatt.


Ezek után bevillan az egyetem (gondolom) épülete, ami ugyan jó, mert a videó harmadánál járva már talán tudom, melyik városban járhatunk, de mindezt messziről, ferdén, a kép tetejére komponálva mutatod meg mindössze egy másodpercig, csak azért, hogy egy helyzetváltoztatós vágást mutass meg. Sajnos itt egy teljesen más template-et kellett volna használnod, mert másodjára esett csak le nekem, hogy mit akarsz itt csinálni. Így semmi dinamikája nincs a váltásnak.


Igazából folytathatnám még, de így is hosszabb lett, mint terveztem, és nagyjából csak ismételni tudnám az eddigi megállapításokat. Összességében mindezt azért írtam le, mert ez a videó nagyon jó arra, hogy sokat tanulj belőle a későbbiekben. Sokkal jobban meg kell tervezni egy-egy képet, és utólag ne félj kivágni azt, ami nem üti meg a mércét. Nézz utána a kompozíciónak, ne hagyatkozz ennyire template-ekre, legyen minden beállításról egy elképzelésed, ne csak azt csináld, hogy előkapod a kamerát, és távolról felveszel pár fát, majd ugrasz egyet, ha úgy hozza kedved. És szerezz be egy állványt, a legolcsóbb is megteszi. És kérlek ne hangoljon le a negatív kritika. Pontosan tudom, milyen amikor az ember szívét-lelkét beleteszi valamibe, és mások később darabokra szedik. De ez így működik, senki sem kezdi profiként.

2019. jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Túl sötét, szaggat, akadozik, pixeles, technikailag gyenge - és mindezen felül abszolút semmitmondó.

A gyors váltások kimondottan zavaróak, hányingerkeltőek.

A képek többsége semmit nem mond nekem, nem közvetít hangulatot, értelmetlen.

Az egész egyperces dolgot nem tudom értelmezni.

2019. jan. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
az idegesítő szavak és kifejezések listám most a "hangulatvideó" -val bővült
2019. jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez inkább egy gyerekes "nézd milyen jó trükköket tudok" videó, nem hangulatvideó. A szaggatás abból adódik, hogy túllassítottad a videót, így az a része totál értékelhetetlen. Ha nem tudsz felvenni nagy fps-el videót, akkor inkább kerüld ezt a hatást, ezer másik dolgot be lehetne tenni helyette.
2019. jan. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Főleg a hármasnak ő fejtette ki és írt egy építő jellegű kritikát. Valóban el lehet kapkodva utólag nekem se tetszett. Allvanyom van de nem használtam. Nemsokára fogok még egyet csinálni azokra figyelve amit leirtatok. De mégegyszer köszi szépen. Tanultam belőle. Tényleg ez egy nagyon kezdetleges videó volt.
2019. jan. 14. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!