Szemüveggel milyen fotózni?

Figyelt kérdés

Valamikor a közeljövőben szeretném megvenni az első fényképezőgépemet.mivel szemüveges vagyok (6 dioptria)

Zavaró fotózás közben? Mert gondolom szemüveggel a keresőbe homályosan látsz. Erre van valami megoldás?



2019. jan. 12. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem a szemüveggel fotózol, hanem a géppel. Az a kérdés, hogy a gép jól lát-e.
2019. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Lehet én vagyok a hülye, de te milyen keresőről beszélsz? :D
2019. jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Van olyan gép, ahol a kereső dioptriája állítható.
2019. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ez a kereső.


[link]

2019. jan. 12. 19:25
 5/14 anonim ***** válasza:
A gond az, hogy a szemüveggel ugyan élesen, de távolabbról tudod csak nézni a keresőt, így nem látod a teljes képet. Nézd meg, hogy a leendő gép keresőjén van-e dioptriakorrekció és képes-e ennyit korrigálni, (amit egyébként kétlek) és akkor lehet szabad szemmel használni. Elvileg korrekciós lencse utólagos ráapplikálásával is tuningolható a kereső a szabad szemes használathoz.
2019. jan. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Nekem még a tiednél is durvább dioptriám van.

Nem zavaró a szemüveg különösebben.

Nekem nem okozott sosem problémát. Többféle tükrös gépem is volt.


Ha a keresőbe nézel szemüveggel, akkor éles képet fogsz látni, hiszen a szemüvegek kompenzálja a szemed.


Annyi a probléma van, hogy meszebb lesz a szemed a keresőtöl és emiatt a széleit nem biztos, hogy látod.


Szinte minden gépen van dioptria korrekcióra lehetőség a keresőnél.

Ha lehetőséged van arra, hogy boltban vásárold meg a teknikát, akkor nézegesd meg hogy mit látsz a keresőben.

2019. jan. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A kinézett kamerám a Canon EOS 1300D.

Hivatalos oldalán a specifikációknál volt egy dioptria korrekció ahol ezt írta: -2,5 – +0,5 m⁻¹

2019. jan. 12. 19:38
 8/14 anonim ***** válasza:

# 6 vagyok

figy... szerintem semmi gond nem lesz.

Sokáig Pentax K200D-t és Nikon D90-t is használtam ahol mindenképpen a keresőt kellett használni, mert nem volt más opció.

Az újabb gépeimben már volt/van live view ami az Canon 1300-ban is van.

Tehát tudod használni a nagy kijelzőt is keresőként.

2019. jan. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

szemüveggel fotózni ugyanolyan, mint szemüveggel távcsövet használni. a szemkagyló gumija mindig össze fogja maszatolni a szemüveged, ha azt leveszed, akkor meg karcolni fogja a gép.


próbáld ki boltban, hogy a gyári dioptria korrekcióval milyen, illetve keress rá, hogy plussz dioptriakorrekciót elhet-e rátenni (a kereső gumi szemkagylóját le lehet venni minden gépnél és léteznek típusok, amikhez lehet külön dioptria korrekciós elemet kapni, amit ráteszel a szemkagyló helyére és tovább növeli a dioptria korrekciót, bár ez úgy 1 centivel kilóg a gépből - plussz rá jön még a szemkagyló gumi.


a live view is jó megoldás lehet, akkor a hátsó LCD-n látod a képet, viszont ilyenkor más AF rendszer működik, ami gyors mozgásnál nem biztos, hogy ugyanolyan sebességgel követ pl. mozgásokat, illetve mivel a DSLR-ek exponálás előtt mindenképpen visszacsukják a zárat, aztán újra kinyitják, egy live view képpel 2x gyorsabban amortizálod a zárat, mintha a keresővel fényképeznél.


érdemes lehet elgondolkodni egy MILC-en is, ahol már nincs tükör, mindig tudod használni az LCD-t, más előnyei is vannak. érdemes megnézni a MILC-ek dioptria korrekcióját, mivel ott eleve digitális képet mutat a gép a keresőben is, az sem lehetetlen, hogy akár szoftveresen is rá tudjanak segíteni a dioptria korrekcióra - bár kétlem, hogy fejlesztenének ilyen irányba, mert az alap dioptria korrekciót ugyanúgy meg tudják oldani, a többlet korrekció, ami neked kell meg kétlem, hogy kiemelt fejlesztés lenne.

2019. jan. 13. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hozzászólást!

Lehet hogy akkor majd szétnéznek a MILC gépek között is. :)


Ha lesz lehetőségem akkor vásárlás előtt kipróbálom a dioptria korrekciót rajta.


Szemtávolság

Kb. 21 mm (a szemlencse középpontjától)

Ez elvileg azt jelenti hogy ha a szemem 2,1 cm

Re van a keresőtől akkor tökéletesen látom.

2019. jan. 13. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!