Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen makrolencsét vegyek a...

Milyen makrolencsét vegyek a Nikon D3400 kamerámhoz? Melyikek valók hozzá?

Figyelt kérdés

Ezekkel szemeztem eddig: Sigma EX Macro 105mm F/2,8 és Nikon af-s vr micro-nikkor 105mm f/2.8g if-ed. Az utóbbi kb másfélszer drágább de a kérdés hogy valóban annyival jobb? Egyáltalán az utóbbi jó a D3400-hoz?

Még sosem volt dolgom makro lencsével.

Képeket és videót is akarok készíteni vele, kézben és állványon is.


A festményeimet akarom fotózni és videózni. Fontos hogy ne csak egy kis rész legyen fókuszban. Ezekkel a lencsékkel csak olyan kepeket találtam ahol nagyon kicsi a mélységélesség de ugye be lehet állítani ezekre a lencsékre is nagy mélységélességet? Tehát az f2.8 az csak az egyik határértek gondolom.


Ezeken kívül még milyen makrolencséket ajánlanátok hozzá és miért?


Előre is köszi☺



2019. jan. 14. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Festményhez miért kell makroobjektív?
2019. jan. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Főzelék lencsét. :D


Előbb tanuld meg legalább az alapokat, addig elég lesz a 18-55-ös kit objektiv is.


"Még sosem volt dolgom makro lencsével."

Gondolom az alapfogalmakkal sem.

2019. jan. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Festményhez miért kell makroobjektív?"

Erre én is kíváncsi lennék. Valamit félreolvashatott a kérdező.

2019. jan. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mert ezek nem sima festmények. Szóval a kérdésre továbbra is várok értelmesebb választ mint hogy főzelék lencsét.

Majd idő közben megtanulom a dolgokat, most még amúgy is csak tájékozódok, elvileg a könyveken, cikkeken kívül a gyakori kérdéseknek is az a célja hogy informálódjon az ember szóval aki tud nekem segíteni, kérem tegye meg.

2019. jan. 15. 09:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ezek nem sima festmények. Szóval a kérdésre továbbra is várok értelmesebb választ mint hogy főzelék lencsét."

Pedig ha te bemész egy fotóüzletbe és lencsét kérsz, akkor ha vicces kedvükbe vannak az eladók vagy zöldségeshez küldenek főzelék lencséért, vagy az optikushoz kontaktlencséért. :D



"Majd idő közben megtanulom a dolgokat, most még amúgy is csak tájékozódok, elvileg a könyveken, cikkeken kívül a gyakori kérdéseknek is az a célja hogy informálódjon az ember szóval aki tud nekem segíteni, kérem tegye meg."


Igen erre való. Le is lett írva, hogy neked nem makró objektív kell.


" Fontos hogy ne csak egy kis rész legyen fókuszban. Ezekkel a lencsékkel csak olyan kepeket találtam ahol nagyon kicsi a mélységélesség".

Utána olvastál már a makró fotózásnak? Pont ez a lényege.


" Az utóbbi kb másfélszer drágább de a kérdés hogy valóban annyival jobb? "

Igen annyival jobb, ha a célnak megfelelően használod.

Ez az a szakma/hobbi aminél a minőségnek ára van.


"Tehát az f2.8 az csak az egyik határértek gondolom."

Igen, ezt lehet változtatni. Minél nagyobb a szám, annál szűkebb a rekesz és annál nagyobb lesz a mélységélesség, stb. De ennek már gondolom utána olvastál.


"Majd idő közben megtanulom a dolgokat, most még amúgy is csak tájékozódok, "

Addig is bőven elég a géphez kapott kit objektív, ha a gép már megvan.



Bár a te pénzed és a te dolgod, hogy mire szórod el. De arra tényleg fölösleges megvenni, hogy csak a szekrénybe/polcon legyen könyvtámasz vagy porfogó.

2019. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezek a festmények absztraktok, mindenfelé folynak, cellákat képeznek, csillámok meg egyebek talalhatoak bennük, nem lesznek egyaltalan megszaradva es baromi jól néznek ki róluk a makro képek. Tudom, mert már láttam csomót. De talán a festmény fotózást nem kellett volna leírnom mert mindenki az átlagos festményekre gondol, ahhoz valóban nem kell makro objektív. A videón meg össze-vissza akarom folyatni es nem akarom hogy csak nagyon kicsi rész legyen éles. De akkor erre az f értékes kérdésre megkaptam a választ. Sosem volt még nem kit lencsém, gondoltam biztos ami biztos rákérdezek az f-re. Meg amúgy buborékokat viragokat is lehet hogy fogok fotózni szóval mindenképp hasznos lesz egy makrolencse. És valóban nem fedeztem még fel teljesen a 18-55mmes lencsét sem. De majd idővel csak belejövök.

Még azt meg tudnátok mondani hogy ha a festményemről akarok képet készíteni, ami még folyós, milyen lámpákat, hányat és hová helyezzem hogy ne csillanjon meg a festéken a fény? Van 2 fotós lámpám amin van fehér lap amit ráeszkábáltam de attól még becsillog és nem is egyenletesen világítódik meg a festmény. Gondoltam rá hogy vennék egy olyan fölé lógó softboxot (nem tudom mi az ertelmes neve) de akkor meg a gep fog arnyekot vetni nem? A gépnek a fény fölött kell lennie es akkor nem lesz árnyek? Na es mi van az én árnyékommal, az sem látszodhat. Remélem értitek.

2019. jan. 15. 15:34
 7/7 anonim ***** válasza:

"hogy ne csillanjon meg a festéken a fény?"

ne a fényképező mögött legyen a fényforrás, mert a fény beesési ls visszaverődési szöge ugyanaz.

tehát ha valahova oldalra rakod a fényt, akkor a másik oldalra verődik vissza - tehát nem a lencsébe.

sakkozz, legózz a rendelkezésedre álló eszközökkel! rakd ide-oda, fel-le és nézd meg az eredményt.

ha nem tetszik, rakd máshova a fényeket.

2019. jan. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!