Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdőnek megéri ez az objektív?

Kezdőnek megéri ez az objektív?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen vettem egy Nikon D3500-as DSLR-t alapobjektívvel és elég sokat használom, így elgondolkodtam az objektívek bővítését illetően viszont nem igazán értek még ehhez a részéhez. Hobbi szinten fotózok és a témákat illetően talán a portréfotózás ami a legjobban érdekel. Véleményetek alapján egy Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 Di LD Macro objektívre amelyben nincs stabilizátor megéri beruházni, avagy érdemesebb gyűjtögetni még és stabilizátorosat venni?

Köszönöm a válaszokat!

[link]



2019. febr. 3. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez mindenre jó, csak portréra nem.

Tanulj még, ne a pénzed szórd, főleg ne ilyen igénytelen szarra - hacsak nincs szükséged egy ócska teleobjektívre.

(Pro tipp: ha valamiben szüksége van az embernek a stabilizátorra, az a tele.)

2019. febr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ennél még a 50mm f/1.8 is fényévekkel jobb. Inkább ezt venném portrézni, főleg ha kevés a fény.

Igaz az olcsó verzióban nincs stabilizátor.

Ha lehetőséged van állványról fotózni, akkor nem kell stabi.


Egyébként a "lábzoomos" objektivek sokkal jobbak. Minél nagyobb a zoom átfogás, annál rosszabb a képminőség.


De majd elmondják a "nagyok", én is csak egy kezdő vagyok.

2019. febr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez portrézásra teljesen alkalmatlan. Olvassróla teszteket külföldi oldalakon. Én vettem magamnak egy hasonló "gagyi" Tamron 70-300-at (ennek elődjét pár éve). Akkor a legtöbb külföldi teszt ezt írta: "ha annyit vársz el ettől az obitól mint az ára nem fogsz csalódni". Tényleg egy nagyon gyenge objektív, egy dologra jó szereztem tapasztalatot, hogy mennyit használnám a nagyobb gyútjó távolságokat, mennyire érné meg nekem venni egy ilyesmit. Kb. gyakorolni jó, meg játszani. Meg ezt bátran kölcsön adom ha valaki ki akarja próbálni, hogy milyen "érzés" egy ilyen. Lelke rajta. Meg viszem extrémebb helyekre (pl. hegymászás) ha törik akkor törik nem érdekel különösebben, olcsó gagyi objektív. De facebookra 2048 px hosszú oldallal elfogadható képeket lehet vele csinálni. De már A/4 méretben nem nyomtatnám ki a vele készült képet.
2019. febr. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

sokat segítene, ha tudnánk, mit is értesz alap objektív alatt, mert szerintem te valami 18-55 kit objektívet érthetsz alatta, miközben a fotósok általában az 50 mm-es fixet szokták érteni ezalatt a kifejezés alatt - és pont a félreértés elkerülése miatt érdemes inkább leírni, hogy melyik objektívre gondolsz, mert a kit objektív is csak annyit jelent, hogy sok esetben (de nem mindig) kitben árulják a géphez csomagolva, de mivel több féle ilyen kit/csomag is létezik, ezért a kitobi elnevezés is csak gyűjtőfogalom, nem konkrét.


a kitobjektívek általában azért vannak a géphez csomagolva, hogy valamivel tudd használni, ismerkedhess a fotózással és kitapasztald, hogy miben nem felelnek meg a további terveidnek és ezzel segítsenek eldönteni, hogy merre tudsz/akarsz majd később továbblépni.


azt is jó lenne (legalább magadban) tisztáznod, hogy miért is akarsz másik obit. miben nem felel meg a mostani? a minőséggel van gondod, vagy csak a nagyítás nem felel meg, netán csak a gyűjtőszenvedély vezérel, hogy mégjobb fotósnak mondhasd magad amiatt, mert mégtöbb fotós holmid van, amiket ugyanúgy nem tudsz használni/értelmezni, mint a már meglévőket?

ne vedd zokon, de te magad írtad, hogy "nem igazán értesz még hozzá", akkor miért akarsz újabb obit venni 45 ezer forintért, ahelyett, hogy ennek a tizedét elköltenéd pl. fotós könyvekre, amikből megtanulhatod, amit nem tudsz és megszereznéd a tudást, hogy el tudd dönteni, hogy mire is van szükséged?


ugyanerre jó az általad írt 70-300-as obi is. egy olcsó és ehhez mérten nem kimagasló minőségű, viszont legalább teleobjektív, ami vélhetően kiegészíti a meglévő obid tartományát. ha a mostanival nincsenek a dolgok elég közel, akkor vedd meg, használd, amíg tudod és ha úgy érzed, hogy már nem felel meg, akkor majd lecseréled annak fényében, hogy miért érzed majd kevésnek.

ha az igényeid nem fognak nőni, akkor könnyen lehet, hogy sosem akarod majd lecserélni és boldogan használod életed végéig.

ha már a mostani (meg nem nevezett) "alapobjektíved" képminőségével is van bajod, nem csak azzal, hogy a nagyítása kevés, akkor viszont érdemes előbb teszteket olvasgatnod, hogy melyiknek milyen a képminősége és neked mi is az a minőség, amit még elfogadhatónak tartasz és amit már nem. ha nem is látod a különbséget a teszt képeken és pláne a saját képeiddel nincsen semmi minőségi problémád, akkor nincsen gond.

2019. febr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az egy másik dilemma, hogy akinek teleobi kell, az vegyen egy olcsó stabi nélkülit, vagy 3-szor annyiért egy stabisat, én ha a telefotózásba akarnék DSLR-el belekóstolni, megvenném ezt a Tamront, aztán rövid záridőkkel, így magasabb ISO-val tanulgatnék, aztán ha tetszik a dolog, vennék egy stabisat.


De mint ahogy mások is írták, neked nem teleobjektívra van szükséged.

2019. febr. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen. Nagyon sok kompromisszum kell hozzá, de ezáltal tanulni jó. Csodát ne várj tőle. Ha összeszoktok, lehet azért szép képeket csinálni vele. Szerintem kezdőnek nem rossz.
2019. febr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!