Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek?...

Milyen fényképezőgépet vegyek? Illetve APS-C vagy Full Frame legyen? DSLR vagy MILC?

Figyelt kérdés

Hétköznapi használatra akár, portré fotózáshoz, családi képek, kirándulás-nyaraláskor, természet fotó pl. ilyenek.

Jó gépet szeretnék amivel szuper jó képeket lehet csinálni. Ha tudtok ilyet, leírnátok nekem a típusát,nevét? 250-260ezer ft.-ig gondoltam.



2019. febr. 15. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg fogsz lepődni, de az általad megadott árkategóriában nincs olyan fényképezőgép, amivel ne lehetne "szuper jó képeket" csinálni. Igazából még a feleakkora árkategóriában sincs.

Úgyhogy nyugodtan menj be egy boltba vagy nyiss meg egy webshopot, és ahol 100-120 ezer fölötti az ár, azzal garantáltan "szuper jó képeket lehet csinálni".

Ja, van egy apróság. Meg kell tanulni kezelni, meg meg kell tanulni a fotózás alapjait. Minimum.

2019. febr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, az objektív nem elhanyagolható költség

Nappali világításhoz, messzi témához (utca túloldalán egy párocska) én APS-C-t vennék.

Kevés fényhez és/vagy egészen közeli felvételezéshez meg FF-et.

Ha mindez gyorsan mozog, akkor DSLR-t. Lajhárokhoz MILC-et.

(Egymillióért már van gyorsan fókuszáló MILC is)

Ha utálok cipekedni, akkor kis érzékelőjű MILC-et rövid objektívvel.


Szóval azért látszik, hogy nem lesz semmi sem tökéletes, de a feladatok nagy része az ember agyának segítségével oldható meg. Már persze, ha hajlandó rászánni az erőfeszítést, kedvenc idézetem a Kis Nagy Emberből van, amikor megkérdezik az indiánt, hogy hogyan visz el a három ló négy lovast, akkor azt válaszolja némi szünet után: fájdalmat érzek a homlokom mögött.

2019. febr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én egy MILC-et ajánlok ha nem túl komoly dolgokra akkor mindenféleképpen APS-c-set. Olcsóbb a fentartása. Egy okoldalú zoom-al és egy rakat aksival ajánlom. Nekem ez a kombó perfekt (álltalános témákhoz).


Én egy Canon EOS M50-el és egy 18-150-es zoom-al, nyaralás, kirándulás, még akár portrénak is.

2019. márc. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!