Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy régi,35mm f2.8 vagy f2.4...

Egy régi,35mm f2.8 vagy f2.4 objektív micro 4/3 rendszerhez?

Figyelt kérdés

Portréhoz, illetve közeli témákhoz. Oké hogy nem fogja hozni pl. egy Nikkor 28-70 f2.8 élességét nyitott rekesznél, de mégis, csak használható lenne nem? Meg hobbira olcsóbb... :)


Vagy pl. 28mm f2.8 hasonló céllal? Kb. 56mm ekv. lenne



2019. febr. 27. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
És mi a kérdés?
2019. febr. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hogy melyik gyújtótávolságú objektív ajánlott inkább portréra micro 4/3-on. A magyar helyesírás szabályai szerint a kérdések végére kérdőjelet teszünk, szóval csak meg kell nézni a szöveget. :)
2019. febr. 28. 09:29
 3/13 anonim ***** válasza:
A magyar nyelv szabályai szerint a mondat szerves része az állítmány. Szóval értelmesen, érthetően kéne megfogalmazni azt a szöveget, nem visszapofázni.
2019. febr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor ha van rá mód, jelentsd a kérdésemet, én is írok ide hogy töröljék és kiírom rendesen. De akkor már kérek szépen választ is rá :)
2019. febr. 28. 10:56
 5/13 anonim ***** válasza:

hogy legyen egy témába vágó válasz is:

2x szoróval számolj mikronégyharmadnál.

tehát ez a cucc 70 mm-t fog adni.

Vagy kb annyit, nem tudom, hogy az adapter(ek) módosítanak-e ezen még pluszban.

2019. febr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudtam. Ezért kérdezem. Olyan mint fullframe-en egy 28-70-es obi kicsavarva 70-re.
2019. febr. 28. 11:18
 7/13 anonim ***** válasza:

"Régi objektívet" : A filmes/analóg objektívre (M42 bajonett) gondolsz?

Használni használható, de minőséget nem kell tőle várni.


"Olyan mint fullframe-en... "

Olyan, de mégsem egészen olyan.

Ezek az obik kisfilmre ill full frame szenzorra "rajzolnak". A te rendszered kisebb, ezért a "rajzból" kisebb részt kap meg a szenzorod. Ez a kivágás vagy crop.

Ez kb olyan, mintha egy képnek kivágnád a felét, és azt mondanád, hogy 50mm helyett 100mm-s obival csináltad.


Ez portrénál nagyon nem jó. Ugye eredetileg az obi 35mm-s, így eléggé torz lesz a portré alanyod feje.


Ha portrézni akarsz, akkor minimum 50mm-s obit vegyél (nem ekv. 50mm).



Remélem érthető amit itt össze zagyváltam.

2019. febr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A crop faktorral meg minden ilyen jellegű technikai háttér infoval tisztában vagyok.


Azzal viszont megfogtál, hogy az obi rajza marad a régi attól hogy 70mm-nek felelne meg a 35-ös obi? Azt olvastam igen hogy a 35-ös még nem jó portréra.


Így akkor kb. felesleges is az adaptálás, legalábbis micro 4/3 gépen? Ha egy 50-es obit ráteszek akkor az már 100mm, ami meg már szerintem szűk...

2019. febr. 28. 15:32
 9/13 A kérdező kommentje:
És igen, régi manuális üvegekre gondolok.
2019. febr. 28. 15:32
 10/13 anonim ***** válasza:

"Így akkor kb. felesleges is az adaptálás, legalábbis micro 4/3 gépen?"

Nem csak 4/3, hanem minden FF-nél kisebb szenzornál.


Ha egy 50-es obit ráteszek akkor az már 100mm, ami meg már szerintem szűk..."

Nem lenne szűk, szerintem pont jó lenne.


Egyébként nem tudom mennyit szánsz a hobbidra, de jó képekhez jó obi kell. Igaz én nem szeretek embereket fotózni, illetve APS-C-s vázam van, de most nagyon "bántja a szememet" egy EF 50mm 1,8.as obi. :D

110 Euróért osztogatják nálunk a hülye azért nem vagyok boltba, de indokot még nem találtam, hogy meg is vegyem. :D

Van ugyan egy 50mm 2.8 és egy 135mm 2.8-as "régi" M42-es obim, de adapterem nincs, hogy kipróbáljam.

2019. febr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!