Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon eos 7d vagy 1d Mark III...

Canon eos 7d vagy 1d Mark III Sportfotózásra?

Figyelt kérdés

Frissebb rendszerű 7d vagy régebbi de profi váz teljesítene jobban.Focit szeretnék fotózni.

Használt objektívek: 70-200 F4 L, 100 F2, napos időben Tamron VC 70-300. Amatőr szinten használnám, de fontos lenne a kíváló fókuszkövetés. 7d expo 35e, 1d expo 85e.

Jelenleg 700D vázon használom, de AI Servo módban sokszor célt téveszt a masina.



#Canon EOS 7D #1D mark III
2019. márc. 26. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:

A Tamront nem ismerem, arra azt olvasni, hogy jó sportfényképezésre az autofókusza? A 100/2-vel mindkét jelölt el fog bukni olyan értelemben, hogy a siker-ráta kisebb lesz f2,0 esetén, mint f4-nél, pláne f5,6 vagy f8-nál.

Igaz, hogy már 12 éve volt, de 2007 attól volt hangos, hogy az új profi Canon váz (ez volt ugye a mark3) autofókusza nem felel meg bizonyos helyzetekben (pont erős fény esetén?). Volt a sorozatszám-tartomány, amit be kellett vinni a szervizbe, valamit mókoltak rajta, és volt a dobozán kék pöttyös változat, amin már a gyár módosított. Aztán olyant is olvastam, hogy azután nem tévesztett annyit, de azért valamivel rosszabb lett, mint amikor jó volt. De ezen anyagok jó része már nem is található meg.


7D-t nem használtam, de mivel az későbbi szerkezet, és fejlődés mindig van, az is elképzelhető, hogy a kettő sportszempontból szinte egyformán teljesít. A mark3-ban egy digic3 proci van, a 7d-ben meg egy duál digic4, bármit is jelentenek ezek a káromkodások. :)


A mark3 az egy agyonverhetetlen igásló, de hát amíg vannak fények, a 19 megapixel több lehetőséget nyújt, mint a 10. Bár a APS-C és az APS-H között sok különbség nincs a zajban. A k* nagy akkumulátorok szerintem kimondottan előnytelenek, inkább legyen két kicsi nálam, mint egy féltégla.


Az volt erőfitogtatós, mikor sorozatot hallottam, és átállítottam a mark3-at sorozatra, és megkelepeltettem egy rövid időre. De hát az ilyen gyerekes felvágós öröm az kevés kompenzáció az élet hányattatásai ellen. :D

2019. márc. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt a bejegyzés élmény volt még olvasni is! :)


Köszönöm!



Maga a Tamron egy elég jó ár/minőség arányú objektív.

Gyors Ultrasonic motor, nem vettem vele észre olyan lassú fókuszálást a 700d adta lehetőségekhez képest, meg tök hasznos a VR benne, bizonyos helyzetekben! Bár most árulom,hogy egy saját 70-200 F4-re ruházhassak be, sajnos csak kölcsönbe szoktam kapni.


Én hallottam ilyen "tükörleeséses" problémát is, olyasmi mint ami az 5d mark 1-eknél volt. (nekem is van egy ilyen,de 85e-nél még minden oké vele).


A 7D-t tárgyaló cikkek legtöbbje elég pozitívnak hozza ki a gépet, jó fókuszkövetés, időjárás álló váz, és 8fps, pontos af pontok, összességében elérhető áron egy majd "profi" váz.Egyedül talán az iso tűrést panaszolták egyes fórumokban.


Az 1D mégiscsak egy profi váz, az egyik nagy álmom, viszont nem mehetünk el amellett, hogy régebbi is. A kiszemelt áldozat egy bevizsgált darab, a papírforma szerint minden jól működik rajta. Amatőr felhasználóként (havi 1-2000 kép) elég kecsegtető a 300 ezres élettartam, és a 10 fps :D Na jó bevallom imádnék ra-ta-tázni vele...:D

Plusz a színvilág is jobb az 1d-én az írások szerint. (bár az 5d sem mai darab meg oké FF, de huh..teljesen más mint a 700d...szerelem)

Szervizelést tekintve a záraknál 10e ft különbség van, nem számottevő.



Teljesen megbolondultam,no de ki nem? :)))

2019. márc. 26. 20:37
 3/6 A kérdező kommentje:

Közben még egy kicsit kutakodtam, melyik kombó milyen élességet hozna: 1d3+70-200 f4, vagy 700d+70-200 f4. Élességben nem tudom miért de a 700D jobban fest a grafikonok szerint.(több pixel miatt?)

De aztán lehet én értelmezem félre. :)


[link]


[link]

2019. márc. 27. 09:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, de lehet, hogy én is tévedek. :)
2019. márc. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

7d lett. :)


Bitang jó, nagyon tetszik.


Elég gyors, és marha pontos.Sorozatban nem vettem észre mellé fókuszálást(100 F2.8-on pörgött), inkább én voltam akkor a ludas.


Egy mérkőzést simán kibírt a gyári aksija (kb 800 képet lőttem), és még volt egy jelzés rajta. A pihenő időben is nyomkodtam folyamatosan, töröltem képeket, szóval elégedett vagyok vele, nem bántam meg, amatőr lelkemnek tökéletes lesz ! :D

2019. ápr. 6. 19:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Na, ez jó hír. :)
2019. ápr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!