Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha egy tükörreflexes gépen...

David212 kérdése:

Ha egy tükörreflexes gépen használom a kijelzőt mint fényképkészítés fog nőni az exposzám?

Figyelt kérdés

Na... Nagyon kezdő vagyok ebben a témában(szóval nagyobb valószínüséggel ostobaságot mondok) , de ha a gépen a monitort használom, higy mutassa hogy mit fényképezek, és nem a fenti keresőt, akkor az exposzáma fog nőni?

Ill. ha videót csinálok?

Bocs ha butaságot kérdeztem, de tényleg kezdő vagyok a témábam...



2019. ápr. 14. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Számszakilag természetesen nőni fog. De hogy mennyivel, ahhoz el kell mélyedned abbon, hogy egyáltalán mi is történik egy exponáláskor :)
2019. ápr. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De az exposzám mire is épül? A fényérzékelő lamellára, vagy a mechanikai részére?
2019. ápr. 15. 07:41
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Az exposzámot legegyszerűbben a mechanikus zár határozza meg. Kinyit+bezár= 1 exponálás. A elektronikus zár, főleg sorozatfelvétellel, bracketing módban már bonyolultabb téma, a különböző márkájú gépek között is van eltérés, mit hogyan érzékel a szoftver. Angolul itt egy fórum a témáról:

[link]

2019. ápr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen jobban igénybe veszed a gép elektronikáját mint hogyha csak a tükör által reflektált képet nézed a keresőben.


Hivatalosan természetesen nem számít expozíciónak. Ha annak számítana akkor egyetlen 10 perces videó felemésztene akár 36000 expozíciót.

2019. ápr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#2


A hivatalos exposzám a redőnyzár működését számlálja.

Az elektronikus záras expozíció pl. nem számít bele az exposzámba.

2019. ápr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Végül milyen gépet vettél? Maradt a D3300...?
2019. ápr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Még nem vettem, egynlőre gyűjtögetek, de igen arrafelé nézegetek🙂
2019. ápr. 15. 11:56
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

teljesen mindegy, hogy mennyi exposzámot használsz ha a tükröt állandóan felcsapatod a lájvvjúv miatt!


Ha a tükör mechanika meghibásodása miatt aggódsz vegyél MILC-et!

2019. ápr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A MILC-en nincs zárszerkezet? Érdekes. Kérlek, mesélj még!
2019. ápr. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tehát ha nyomkodom a live mód/felső kereső gombot és ezért a tükör minden gombnyomásnál mozog, ugyan annyit ér mindha egy fényképet csinálnák?
2019. ápr. 16. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!