Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan fotózzak egy polgári...

Hogyan fotózzak egy polgári eskűvőn?

Figyelt kérdés

Ez lesz az első felkérésem, hogy fotózzak az egyik ismerősöm polgári esküvőjén.

Van már gyakorlatom más témájú fotózásokban, szóval nem vagyok kezdő, de tanácstalan vagyok. Mégis csak egy fontos esemény amit nem lehet megismételni. :)

Milyen objektívet ajánlotok?



2019. ápr. 18. 12:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Őszintén? Én az ismerősöd helyében - ha teljesen kezdő fotós vagy, és ez lesz az első esküvőfotózásod - akkor BIZTOSAN NEM csak te lennél az EGYETLEN fotós, akivel fotóztatnám az esküvőmet.
2019. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%

Az előző válaszadó valósínűleg etrős érzelmi töltésnek engedve túltolja az esküvői fotósokkal szembeni követelményeket.

Meglátásom szerint ezt a hivatást űzők észben és kvalitásban semmiben nem különböznek például a lócsiszároktól.


De komolyan, ha félretesszük a sok sznobizmust és butaságot, majd levakarjuk amgunkról a sznobokat és buta pcsákat, akik azt gondolják, esküvőn csak egy képzett fotós képes dolgozni...

egy átlagos gép kell lehetőleg 28 - 100 mm közti normális lencsével

legyen egy normális vakud

állj közel a témához

legyél keratív

figyelj


Menni fog.

2019. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Most őszintén!


Ezt miért nem egy Fosbúk fotós csoportban, vagy netes fotós fórumban kérdezed?

2019. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk is az uram egyik haverja fotózott, aki nem volt profi, csak szeretett fényképezni. Teljesen jó képeket csinált a férjem fapadosnál kicsit bonyibb digitális gépével. Mondjuk ez 15 éve volt, akkor még az újszülöttfotózás sem volt feltalálva :D

Ami a lényeg, állj közel a párhoz, de ne zavaróan, az anyakönyvvezetőtől nyugodtan kérdezd meg, hogy hol szoktak állni a fotósok, tutira megmutatja. Fotózd az igent, a csókot, az aláírást, közben félszemmel lesd a bebőgő dédit meg a cukker unokatesóbabát, aztán szaladj ki, hogy tudd fotózni a kifelé vonuló sleppet is :)

Sok sikert!!!

2019. ápr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%

20 éve történt. Unoka tesóm esküvőjén mikor kijöttünk a lányos háztól (Miskolc, Diósgyőr panelrengeteg...) ott ácsorogtunk a járdán, és vártuk, hogy a keresztapám visszajöjjön értem és az anyámért és a tesómért , de nem jött , így lemaradtunk a polgári szertartásról. Végülis vissza jött értünk de már csak a templomhoz vitt bennünket...Akkor a vőlegény a kezembe nyomott egy filmes automata gépet és rám szólt hogy most már csináljam a képeket...Én bele adtam apait, anyait, minden fontos pillanatnál exponáltam, a pap is készségesen segített, hogy hova álljak, honnan lesz a legjobb a kompozíció.

Jó pár kattintás után már kezdett érdekelni, hogy mennyi kocka áll még a rendelkezésemre, így a tempolom előtt amikor már kijöttünk oda mentem a vőlegényhez tanácsot kérni, hogy mondja már meg hány kocka van még hátra mert én sehogy sem tudtam megállapítani. A vőlegény kivette a kezemből a gépet, hosszasan tanulmányozta majd hangosan kiabálva szólt a menyasszonyhoz, hogy :- Zsike, Zsike, ebben nincs film!!!!...


Igaz történet alapján.

Azóta elváltak már , egy lányuk bánja.

2019. ápr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%

Két géppel és két objektívvel okés ezt csinálni, mert kellenek közeliek és kellenek totálok. Ha cserélgetsz, lemaradsz erről-arról. Tehát egy tele zoom és egy rövid zoom.

Előre el kell dönteni a gyakorlatod alapján (tudom, hogy nincs, azért mondom), hogy vakuval dolgozol vagy nagy fényerejű objektívekkel. Szép vakus felvételekhez is kell a speckó gyakorlat, nem véletlenül jellemzik a gépre rakott, előre irányuló vakus felvételezést "űzött nyúl a reflektorfényben" kifejezéssel. A vaku nélküli felvételezésnél elég sűrűn előfordul a sötét szemgödör, ami vámpíresküvőnél ajánlatosabb. Általában nem vakuzni, de ilyenre ráderíteni, az sem megy úgy, hogy még sosem próbáltad.

Én a saját helyemben egy segéderővel és két vakuval nyomulnék, a segéderő ne igyon, és ne legyen málé, mindig álljon odébb, és tartsa a vakut a téma irányába.

Mint feljebb írtam, tudom, hogy ezek egy alkalom miatt teljesíthetetlen feltételek (már csak a két vakuhoz több garnitúra megbízható akku beszerzése, persze inkább kettő, mintegy töltővel együtt), de hát ez már csak ilyen.

2019. ápr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
47%

Mivel egy ilyen eseményre szerintem ajánlott egy jó vaku midndenkép javaslok hozzá egy ilyen diffusort amivel remek árnyékmentes képeket lőhetsz, ráadásul a hátteret is bevilágítja ha fölfelé van irányítva. A vakud méretéhez kell a megfelkelőt kiválasztani.


[link]


Az eredeti:


[link]

2019. ápr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%

Ennyi ostobaságot leírni, Te jó ég! A pap meg az anyakönyvvezető mondja meg, honnan jó a kompozíció? Nektek halvány fogalmatok sincs arról, hogy mi kell ahhoz, hogy jó képeket lehessen csinálni egy ilyen szertartásról és ezt nem is igazán lehet egy ilyen kommentben leírni. Tanács kell?

Azt tanácsolom, hogy felejtsd ezt el, ha esküvőzni akarsz, menj el legalább két szezonra egy valóban profi fotós mellé akitől tanulhatsz, mellette dolgozz és szedd össze a megfelelő felszerelésre valót mert redundáns eszközök és megfelelő tudás nélkül ez óriás felelőtlenség. Nem vagy felkészülve erre és itt mi így nem is tudunk felkészíteni.


Aki meg itt lócsiszározik, az saját magáról állít ki szegénységi bizonyítványt mert még azt sem tudja, hogy mit nem tud. :)

2019. ápr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
45%

8-as, nagyon jó lenne az akcióterved, ha valóban esküvői fotóssá szeretné kepezni magát a kérdező, de jelenleg csak azt kérdezi, hogy álljon helyt egy idei eseményen, amire felkérte egy ismerőse.

És nem, nem a tökéletes kompozíciót kell megálmodnia a papnak, meg az anyakönyvvezetőnek, de hidd el, tudni fogja, honnan szoktak lövöldözni az elmúlt 3512 esküvőjén a fotósok.

Az meg, hogy ez egy szakma, nyilvánvaló. Igazán igényes, profi képeket olyan fog készíteni, aki ezt tanulta és érzéke is van hozzá. Élvezhető, szép képekre viszont az is képes, akinek van egy kis gyakorlata, az esküvői speciális helyzetekre meg igyekszik addig rákérdezni. Az ismerőse nyilván tisztában van a képességeivel, és ez neki tökéletesen megfelel. Ne misztifikáljuk azért túl se ezt a szakmát...

2019. ápr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%
Azt írja tanácstalan, innentől kezdve ebbe belemenni felelőtlenség. Sem tudása, sem megfelelő felszerelése nincs ehhez. Pont azért szokták profikra bízni, mert olyan esemény amit nem lehet megismételni. Én ezt így nem vállalnám el. A kezdő orvos sem a nagymamáján gyakorolja a térdműtétet. Ismerősnek/barátnak még rosszabb elrontani. Lehet leopontozni az egyetlent az eddig hozzászólók közül akinek rálátása is van a témára, nem csak véleménye. (kb. 150 esküvőt fényképeztem végig az elmúlt években).
2019. ápr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!