Amatőr fotósnak kamera?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni fotózni és gyűjtögetni egy kis pénzt egy jobb minőségű kamerára, de nem tudok többszázezres gépre megtakarítani. Milyen típust ajánlanátok egy kezdő fotósnak, illetve ha tudnátok írni kiegészítőket is hozzá amiket érdemes lenne beszerezni nagyon hálás lennék!

2019. júl. 10. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó választás lehet egy használt Milc, vagy DSLR kamera. A kiegészítő csak azon múlik, hogy mit szeretnél fotózni. Jól jöhet pl. egy F1.8as fix 50-es obi, esetleg egy 70-300as zoom vagy valami nagylátószögű tájképekhez. Álvány, zárt térhez rendszervaku, hasznos dolog a polárszűrő is... Ezekkel már jót el lehet játszani :)
2019. júl. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És árban ezek körülbelül mennyibe fájnának?

2019. júl. 10. 11:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem elég használt cuccokban gondolkodnod. Lehet találni a neten nagyon jó kezdő cuccokat 100 ezer alatt. Azért jó, mert több minden van a kamerához.

Ami fontos a használt gépeknél, Főleg a DSLR gépeknél az az exposzám (mennyi fotó készült már azzal a zárral) Ugyanis ez egy elég érzékeny mechanika, ami egy idő után gyakorlatilag szétkopik. Szóval ezt használt DSLR váznál meg kell kérdezni. Minél magasabb, annál inkább vszít az értékéből (5-10K alatt szinte újnak számít)

2019. júl. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én tudok 3 akksival, obi nélkül cserélhető objektíves vázat, MILC Panasonic gépet. Esztétikai hibás.
2019. júl. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és olcsón.
2019. júl. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de használt gépben nem gondolkodok, újat szeretnénk
2019. júl. 10. 16:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is milc párti vagyok a mérete miatt, ez itt pl. egy jó minőségű belépő kit lehet:


[link]


És persze ahogy írták: néhány gyors SD kártya, egy állvány, pót akksi mindenkinek jól jönnek. Később úgyis az igényeid határozzák meg, mire lesz még szükség: pl. külső vaku, különböző filterek, meg nyilván a rengeteg fajta objektív.

2019. júl. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szerintem te és a tanácsok is rossz felől közelítenek. ne vásárolj össze mindenfélét, csak. mert valaki szerint jól jöhet. sőt, amíg nem tudod, mire van szükséged, addig egyáltalán ne vegyél gépet!


az első beruházásod fotós könyvek legyenek, vagy legalább egy rakás idő, amit azzal töltesz, hogy nem gépeknek nézel utána, hanem tartalmi fotós tudásnak, hogy mi mire való, hogyan készülnek a képek és miért úgy.

a legtöbb kezdő fotós általános hibája, hogy azt hiszik, a technika, a gép, a kiegészítők és a kütyük fontosak a fotózásban. pedig nem így van. a jó fotók a fejedben születnek meg és csak akkor kerülnek a gépbe, ha meg van a fejedben a tudás, hogy hogyan kell az eszközt használni. ha a tudásod megvan, akkor szinte teljesen mindegy, hogy milyen gép kerül a kezedbe, tudod jól használni. ha nincs meg a tudásod, akkor meg cserélgetheted a végtelenségig a gépeket, mert sosem fogsz olyan jó képeket csinálni, mint akinek tudása is van hozzá.


gép vásárlás előtt kezdd az alapokkal, tanuld meg a fotózás alapjait, kezdd el gyakorolni a kompozíciós alapokat a telefonoddal, vagy bármi egyszerű és olcsó géppel, aztán ha már az alapok megvannak, elkezdhetsz technikai cikkeket olvasgatni a gépekről és az objektívekről, amik alapján már ki tudod találni, hogy neked milyen gép is lenne megfelelő.

2019. júl. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! :)


Köszönöm a jó tanácsokat, bár 1: nem tudom honnan veszed hogy háttér információim nincsenek; 2: nem mintha bárkire is tartozna, én csak eszköz tippeket kértem, nem fogok egyből rohanni a boltba megvenni az említett és tanácsolt gépeket. Természetesen mindennek utána néznék előtte. És amúgy csak hobbi használatra lenne, ráadásil családi kamerának, semmi komoly munka, cikk nézegetés, utána olvasás nem az én műfajom és nem is tartom szükségesnek. Mindenestre köszönöm a tippeket, átgondolom majd őket.

2019. júl. 22. 17:58
 10/10 Morzsi007 ***** válasza:
Drága hobbi. Először ismerkedj meg magával a fotózással egy dslr géppel meg kb 2 objektívvel, aztán 1 év múlva, ha még mindig akarod csinálni, akkor veszel komolyabb cuccokat hozzá vagy akár magát a vázat is lecseréled. Elsőnek miért nem jó egy keveset használt gép? Nehogy aztán mégse jöjjön be a fotózás.
2019. júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!