Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Lehet-e egy okos telefonnal...

Lehet-e egy okos telefonnal DSRL, vagy legalább megközelítőleg olyan minőségű fotókat csinálni?

Figyelt kérdés

A nagy dilemmám az, hogy érdemes lenne-e eladni a hobby fotós szettemet (mostani értéke kb. 180-190k összesen) és ebből + a félretett pénzből venni egy olyan telefont, aminek nagyon jó kamerája van.

Ha valaki úgy gondolja, hogy érdemes, kérem írjon példát a választott modellere is. :D

Köszönöm a válaszokat!



2019. júl. 19. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Ne vicceljunk mar, kerem. DSLR cserelheto objektivvel vagy a mobiltelefon kb. masfel negyzetmillimeteres erzekeloje es 10 mm-es optikaja, ez tenyleg kerdes?
2019. júl. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A mondat eleji 'e' kérdőszó, illetve a végén látható kérdőjel - '?' - csakis erre utalhat, bár persze értelmezhetnénk költői kérdésként is. Amennyiben az volna, kértem volna a leírásban, hogy senki ne válaszoljon, ha tud, mert csak szónoki volt. :D

Azért kÖsZöNöM a választ! :)

2019. júl. 19. 20:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Láttam már mobilos képből 80cm hosszanti oldalú nagyítást, nem azzal van a baj, hanem azzal, hogy nagyon kevés az olyan szituáció, amikor egy fix obis, icipici érzékelőjű izéval egy ilyen minőségű képet össze lehessen hozni, pláne úgy, hogy értelme is legyen. Ezzel szemben egy DSLR néhány jól megválasztott obival sokkal könnyebben, változatosabban használható. (Nekem a 18-135-ös obim a legtöbb hétköznapi szituációt lefedi.)
2019. júl. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

A telefon gyártóknak az a nagy szerencséje, hogy a felhasználók zömének halovány fogalma sincs a fotózás , videózás alapismereteiről. Ezeknek csak kell egy jó marketing és el lehet adni mindent, nem kis pénzekért. A lényeg, hogy jó sok megapixelről és ma már minél több optikáról szóljon a reklám. Lásd Huawei pro 20, ahol már három optika is van , sőt még vaku is.

Olyan ez mint a disznó telep, amikor öntik be nekik a moslékot, csak úgy "falják"...


A kérdésre válaszolva, hát hogyne, még jobbakat is...:)

Egy 8 optikás az álmom....:) , ja és legalább 80 megapixeles legyen...na az már dűtene borítana...

2019. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm #3-as. :)

#4-es - nem erről van szó; ha így lenne akkor nem nyomoznék utána és nem kérdeztem volna meg senkit sem a témában. A kérdés oka pont ez, hogy ez csak egy hype vagy tényleg tudnak 'olyan' jó fényképeket csinálni azok a telefonok.

2019. júl. 19. 22:54
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, eladni - kétséges.

Nem megvenni, na, azt lehet, hogy érdemes lenne, ha ma vennéd a készletet. Persze, kérdés az a "legalább megközelítőleg olyan minőségű" az mi? Facebookra feltöltött 960 pixel hosszabbik oldalú, jó megvilágításban készült emlékképek? A párom évente megy több hétre egy meglehetősen szép helyre. 99-ben még a Kodak Gold filmmel töltött Praktica B100-ast vitte. 2004-ben egy jobbfajta Canon kompaktot, amit háromszor cseréltünk egyre jobbakra (ez nem igaz, csak bizonyos értelemben voltak jobbak), majd úgy 5 éve egy EOS M-re. Bizonyos okokból az utóbbi 2 évben csak az almás nokiával (nem a legújabb) fotózott. 960 pixelen nézve tökmindegy. A zoom? Épületnél hátrébb megy, a helyi ételkülönlegességnél meg közel tartja a gépet. Ő már csak ilyen, okos fazon.

Olyant szegény sosem fog fényképezni tudni, hogy a nézőtéren ül, és a focipálya közepén a játékos feje és a fején ülő labda kitölti a képmezőt, mindezt este, félárbocra eresztett megvilágítással.

2019. júl. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm egyel ez előtt válaszoló! :)

Az eddigiek alapján úgy volna értelme a dolognak, hogy a telefont leginkább videózásra használnám, míg a DSLR-t pedig minden más, profibb hatást igénylő helyzetre.

A "megközelítőleg olyan minőségűn' azt értem, hogy habár lehet rosszabb minőség, de az mégse legyen szembeötlő vagy látványos.

Azt hiszem a legjobb, ha ilyenkor élőben szemrevételezi az ember a jelenlegi kínálatot és ebből le tudja szűrni, hogy neki mi is a jó minőség és mi a gyengébb.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2019. júl. 19. 23:23
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés, hogy mi a távlati célod?

Én ugyan nem vagyok fotós, de még így is látom sokszor a telefonokba beépített kamerák korlátait.

Valljuk ba: ahhoz, hogy a Soundon készíts egy szelfit a kedvenc énekeseddel, ahhoz tökéletes a telefon. Ahhoz, hogy kvázi dokumentatív céllal ezt-azt lekapj, ahhoz is tökéletes. Hogy Instagramra feltehesd a nyaralásod emlékeit, ahhoz is szuperjó.

De nagyíts bele egy ilyen képbe! Hiába akárhány megapixeles, azért nagy nagyításban csúnyán elmosódott, pontatlan képelemeket fogsz látni.

Ami pedig még nagyobb gond, hogy kevésbé ideális körülmények között borzalmas tud lenni egy telefon. Próbáltál már fotózni telefonnal hosszú idejű expozícióval? Vagy rossz látási viszonyok között? Vagy trükközni a fókusszal?

Nem akarom leszólni a telefonokat, mert amire az emberek 99%-a használja, arra teljesen megfelel. De professzionális célra felejtős.


Ráadásul oké, veszel egy telefont most majdnem 200 ezerért. Nem garantált, hogy olyan tartós lesz, mint egy profi fényképezőgép.

A döntés a tiéd, de én ezerszer meggondolnám azért.

2019. júl. 20. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"A "megközelítőleg olyan minőségűn' azt értem, hogy habár lehet rosszabb minőség, de az mégse legyen szembeötlő vagy látványos."

Nem a mobilos kamerákkal van gond. Hanem azokkal akik elakarják hitetni magukkal, hogy ez ugyanaz. Otthon ül a gyakorikérdések előtt és hajtogatja magában, hogy 'nem igaz hogy nem lehet megoldani, mert nekem ez nagyon jó lenne'.

Az a vicc jut eszembe róla, mikor a tudódok bejelentik, hogy képesek vajat készíteni sz@rból. Igaz, az íze még nem az igazi, de jól kenhető.

2019. júl. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyon egyértelmű és rövid a válasz, nem lehet.
2019. júl. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!