Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Egy GPS-nek mindíg kell...

Egy GPS-nek mindíg kell valamilyen műholdjelet kapni, ha a helymeghatározás ON-on van, és térkép is fel van telepítve, vagy kell hozzá valamiféle előfizetés is?

Figyelt kérdés

Vettem egy Navon A500 típusú GPS-t, be is üzemeltem, konfiguráltam, bekapcsoltam a helymeghatározást, de egyszerűen nem képes műholdjelet találni. Térkép eleve van rajta, megpróbáltam már kint az utcán (igaz, csak pár percet) de ott sem talált semmit, kihúztam az antennáját, úgy sem jó... Mi lehet a baj? Csak autóznom kellene a géppel a fedélzeten, és akkor tuti találna?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. dec. 8. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

"kell hozzá valamiféle előfizetés is?"

Nem. Nagyjából úgy működik, mint a rádió. Megfelelő műholdas vétel esetén a kapott jelet feldolgozza.

Azzal pedig a térkép szoftver megmutatja hol vagy.

2019. dec. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Legfeljebb a szoftveres letöltések lehetnek fizetősek, típusfüggő feltételekkel.

Egyébként működnie kellene a vételnek, általában lakásban is, de a szabadban biztosan.

2019. dec. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

vannak olyan navigációs programok amik előfizetésesek, vagy bizonyos funkciók használata előfizetéshez kötött, vagy csak párszáz km-t lehet megtenni velük, utána nem navigálnyak tovább

de ez a program része.


A gpsnek attól még működnie kellene és a térképen mutatnia kellene az aktuális helyedet.

Új készülék esetén természetesen sokkal tovább tart a gps jel felvétele. Lakásban, házban ne is próbálkozz vele.

menj ki a szabadba - ha lakótelepen laksz, akkor az épületektől távolodj el, mert a vasbetonról visszaverőző műholdjelek miatt is nehézkes a vétel.


várj 10-15 percet, ennyi idő alatt találnia kell jelet.

A készüléken van egy ikon ahol mutatja a jelerősséget (és lehet, hogy a talált műholdak számát is).

Illetve a menüben is kellene lennie egy olyan képernyőnek a hol részletesen mutatja hány műholdat lád és azoknak milyen a jel erőssége

2019. dec. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a készüléknek lövése sincs, hogy hol van és hogy mennyi az idő, akkor ezt nevezik hidegindításnak (első beüzemelésnél ez a helyzet). Ilyenkor akár 10-15 perc is kell neki, mire összeszedi magát, lehetőleg szabad ég alatt (pl. kocsi szélvédőjénél is jó).


Ha már van körülbelüli információja, hogy hol van és mennyi az idő, akkor már jóval gyorsabban megy a dolog, ilyenkor kb. 1 perc.

2019. dec. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A jel azért kell neki hogy téged tudjon pozicionálni a térképen.
2019. dec. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 15. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!