Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Használható még a russa? Sok...

Földvári Ferenc2 kérdése:

Használható még a russa? Sok évig futtattam PDA-n. Az utóbbi 1-2 évben nem használtam, most megpróbáltam és nem látja a műholdakat és azt írja ki "protokoll-hiba".

Figyelt kérdés

2020. okt. 4. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos már az én PDA-on sem fut egy ideje a Russa.
2020. okt. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

úúúú derégen volt az már!!! imádtam a russát!


sok más applikáció van ami van olyan jó mint az


milyen telefonod van?

2020. okt. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen használom Htc kaiserrel. A saját vevője eleve problémás (mert nem sirf III, hanem valami Qualcom csip) mindig is bluetooth vevővel nyomtam az ipart.

Nade miért ne működne ma is? Ez még nem a "frissíts naponta kétszer, mert mindenki meghal" tipusú elmebeteg szoftvervilág szülötte :)

- a Russa beállításaiban ellenőrizni kell a készülékre jellemző port és protokoll beállításokat, több protokollal is próbálni, hátha nem jó helyen keresi a gps vevőt. Az xda-developers oldalon általában ezt meg lehet találni.

- lehet, hogy a pda-n a Start/Settings/System/External GPS ablakot is ellenőrizni kell. Pl. nálam WM6.1-en a pda saját vevő használatához a jó beállítás: Programs fülön Com 4, a Hardware fülön "none", 4800, az Acccess fülön meg pipa be "Manage GPS automatically". Ezek persze változhatnak készülékenként.

- ha már van kapcsolat, és jó a gps vevő, akkor is hosszadalmas lehet a pozicionálás a hidegindítás miatt.

- és mivel tavaly tavasszal lecsapott a gps hétszámláló átfordulási probléma, így az útpontokat rossz dátummal rögzíti és az öreg ketyerék ki-bekapcsolás után hidegindítva viselkedhetnek. És ezért a Russán ki kell venni a piát, hogy állítsa a készülék idejét. (de ettől még működnek az öreg gps vevők)


[link]

[link]

2020. okt. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!